Ндрангета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ндрангета
Struttura ndrangheta.jpg
Тип злочинна організація
Країна Flag of Italy.svg Італія
Штаб-квартира Калабрія
Місце діяльності Калабрія, Вібо-Валентія, Катандзаро, Козенца і Кротоне

CMNS: Ндрангета у Вікісховищі

Ндрангета (італ. 'Ndrangheta, від грец. Ἀνδραγαθία — «доблесть») — велике італійське організоване злочинне угруповання, яке базується в Калабрії — найбіднішій провінції Італії. Хоча ндрангета далеко не так відома, як сицилійська Коза Ностра і неаполітанська Каморра, вона є однією з найбільш владних злочинних організацій у світі: дослідний інститут Eurispes оцінює її доходи за 2007 рік у 47 млрд євро.

Угруповання здійснює діяльність як у нелегальній сфері (торгівля наркотиками, ядерними матеріалами, нелегальний рух капіталу), так і в легальній (будівництво, ресторанний бізнес, роздрібна торгівля). Висловлюються думки про те, що ндрангета (на відміну від інших італійських мафіозних кланів, ретельно уникає прямих зіткнень із владою) у 2000-х роках стала глобальною організацією, порівнянної з міжнародною корпорацією.

Експертом із питань калабрійської мафії вважається італійський автор Антоніо Нікасо. Одне з його останніх видань «Говорити та не сказати, десять заповідей Ндрангети в словах її членів» (2012).

Походження[ред. | ред. код]

У березні 2018 року під час наукової експедиції до Калабрії український вчений Олег Мальцев досліджував місцеву кримінальну субкультуру. Зокрема досліджувалася етимологія слова «Ndrangheta». Зрештою вчений дійшов висновку, що назва калабрійської організації має німецьке коріння і складається з трьох слів: «dran», «ich», «da», що перекладається як «Коло, з якого немає виходу». Також у ході досліджень Олег Мальцев висунув гіпотезу про те, що засновником Ндрангети є Франческо Вілардіта — легендарний Маестро неаполітанського стилю іспанського фехтування XVII століття.[1]

Результатом наукових експедицій і досліджень кримінальної субкультури Мальцева Олега Вікторовича стала книга «Оманлива тиша» (рос. «Обманчивая тишина»), у якій представлений з наукової точки зору об'єктивний і повний погляд на кримінальну організацію «Ндрангета»[2].

Крім того, що Ндрангета — кримінальна організація, одночасно вона також є носієм багатовікової культури Калабрії, тому й зацікавила вченого Мальцева Олега Вікторовича як об'єкт дослідження. Використання різних наукових методів дослідження дозволило проникнути в таємниці Ндрангети, а саме: механізми просування членів вгору по ієрархії; навчання, яке на кожному рівні різне; методики виховання та багато іншого[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Visiting Calabria: Do All Democracies Have a Mafia?. La Voce Di New York. Процитовано 4 квітня 2018. 
  2. Мальцев О.В. (02-08.2018). Влада. Багатство. Безпека. «Оманлива тиша». oleg-maltsev.com (язык - ru). Процитовано 19 грудня 2018. 
  3. Мальцев О.В. (01.08.2018). «Оманлива тиша» - Яка вона, ця таємнича Ндрангета?. oleg-maltsev.com (рос.). Процитовано 20 грудня 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]