Ндрангета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ндрангета
Struttura ndrangheta.jpg
Тип організована злочинність
Країна Flag of Italy.svg Італія
Місце діяльності Калабрія, Вібо-Валентія, Катандзаро, Козенца і Кротоне

CMNS: Ндрангета у Вікісховищі

Ндрангета (італ. 'Ndrangheta, від грец. Ἀνδραγαθία — «доблесть») — велике італійське організоване злочинне угруповання, яка базується в Калабрії — найбіднішій провінції Італії. Хоча ндрангета далеко не так відома, як сицилійська Коза Ностра і неаполітанська Каморра, вона є однією з найбільш могутніх злочинних організацій в світі: дослідний інститут Eurispes оцінює її доходи за 2007 рік у 47 млрд євро.

Угруповання здійснює діяльність як у нелегальній сфері (торгівля наркотиками, ядерними матеріалами, нелегальний рух капіталу), так і в легальній (будівництво, ресторанний бізнес, роздрібна торгівля). Висловлюються думки про те, що ндрангета (на відміну від інших італійських мафіозних кланів, ретельно уникає прямих зіткнень з владою) у 2000-х роках стала глобальною організацією, порівнянної з міжнародною корпорацією.

Експертом із питань калабрійської мафії вважається італійський автор Антоніо Нікасо. Одне з його останніх видань «Говорити та не сказати, десять заповідей Ндрангети в словах її членів» (2012).

Походження[ред. | ред. код]

У березні 2018 року під час наукової експедиції в Калабрію український вчений Олег Мальцев досліджував місцеву кримінальну субкультуру. Зокрема досліджувалася етимологія слова «Ndrangheta». В результаті вчений дійшов висновку що назва калабрійської організації має німецьке коріння і складається з трьох слів: «dran», «ich», «da», що перекладається як «Коло, з якого немає виходу». Також в ході досліджень Олег Мальцев висунув гіпотезу про те, що засновником Ндрангети є Франческо Вілардіта — легендарний Маестро неаполітанського стилю іспанського фехтування XVII століття.[1]

Результатом наукових експедицій і досліджень кримінальної субкультури Мальцева Олега Вікторовича стала книга «Оманлива тиша» (рос. «Обманчивая тишина»), в якій представлений з наукової точки зору об'єктивний і повний погляд на кримінальну організацію «Ндрангета»[2].

Крім того, що Ндрангета кримінальна організація, одночасно вона також є носієм багатовікової культури Калабрії, тому й зацікавила вченого Мальцева Олега Вікторовича як об'єкт дослідження. Використання різних наукових методів дослідження дозволило проникнути в таємниці Ндрангети, а саме: механізми просування членів вгору по ієрархії; навчання, яке на кожному рівні різне; методики виховання та багато іншого[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Visiting Calabria: Do All Democracies Have a Mafia?. La Voce Di New York. Процитовано 4 April 2018. 
  2. Мальцев О.В. (02-08.2018). Влада. Багатство. Безпека. «Оманлива тиша». oleg-maltsev.com (язык - ru). Процитовано 2018-12-19. 
  3. Мальцев О.В. (01.08.2018). «Оманлива тиша» - Яка вона, ця таємнича Ндрангета?. oleg-maltsev.com (ru). Процитовано 2018-12-20. 

Посилання[ред. | ред. код]