Ндрангета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ндрангета (італ. 'Ndrangheta, від грец. Ἀνδραγαθία — «доблесть») — велике італійське організоване злочинне угруповання, яка базується в Калабрії — найбіднішій провінції Італії. Хоча ндрангета далеко не так відома, як сицилійська Коза Ностра і неаполітанська Каморра, вона є однією з найбільш могутніх злочинних організацій в світі: дослідний інститут Eurispes оцінює її доходи за 2007 рік у 47 млрд євро.

Угруповання здійснює діяльність як у нелегальній сфері (торгівля наркотиками, ядерними матеріалами, нелегальний рух капіталу), так і в легальній (будівництво, ресторанний бізнес, роздрібна торгівля). Висловлюються думки про те, що ндрангета (на відміну від інших італійських мафіозних кланів, ретельно уникає прямих зіткнень з владою) у 2000-х роках стала глобальною організацією, порівнянної з міжнародною корпорацією.

Експертом з питань калабрийської мафії вважається італійський автор Антоніо Нікасо. Одне з його останніх видань «Говорити та не сказати, десять заповідей Ндрангети в словах її членів» (2012).

Походження[ред. | ред. код]

У березні 2018 року під час наукової експедиції в Калабрію український вчений Олег Мальцев досліджував місцеву кримінальну субкультуру. Зокрема досліджувалася етимологія слова «Ndrangheta». В результаті вчений дійшов висновку що назва калабрійської організації має німецьке коріння і складається з трьох слів: «dran», «ich», «da», що перекладається як «Коло, з якого немає виходу». Також в ході досліджень Олег Мальцев висунув гіпотезу про те, що засновником Ндрангети є Франческо Вілардіта - легендарний Маестро неаполітанського стилю іспанського фехтування XVII століття.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Visiting Calabria: Do All Democracies Have a Mafia?. La Voce Di New York. Процитовано 4 April 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]