Кампус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кампус Трірського університету, Австрія

Ка́мпус (лат. campus — «поле», «відкритий простір» ) — університетське або корпоративне містечко.

Університетський кампус[ред.ред. код]

Університетський кампус включає в себе, зазвичай, студентські гуртожитки, бібліотеки, аудиторії, лабораторії, актові зали, їдальні, — та всю іншу університетську інфраструктуру. Кампуси університетів нерідко користуються справжньою автономією: зазвичай мають окрему свою адміністрацію, виборну з числа самих студентів і викладачів вищого навчального закладу.

Уперше кампусом назвали територію Принстонського університету в XVIII столітті.

Корпоративний кампус[ред.ред. код]

Іноді кампусом називають і відокремлену територію, що належить певній великій компанії, на якій міститься корпоративна внутрішньо-фірмова інфраструктура, в тому числі з соціальними (а іноді й житловими) об'єктами.

Головний офіс багатонаціональної корпорації комп'ютерних технологій Apple Inc. розташований на кампусі в Купертіно, штат Каліфорнія.

Електронний кампус[ред.ред. код]

Електронний простір свідчить, що то є спеціалізована корпоративна чи соціально-виробнича мережа в Інтернеті. Електронний регіональний кампус - ЕРК стає ефективним кроком ІТ в формуванні регіональних професійних і керівних еліт. Це середовище обміну знань по стратам, так і між віковими групами провідних фахівців і молоді. Спеціалізована віртуальна мережа для професійного, навчального, культурно-виховного розвитку і комунікації розрізнених локальних мереж навчальних, наукових і соціальних закладів великих міст, академмістечок, обласних та регіональних ресурсів. Створюється і функціонує на умовах партнерства і інтегрована в структуру навчального процесу студентської молоді. На порталі кампусу надається доступ до ресурсів і сервісів зареєстрованих студентів та викладачів і служб сервісів при відсутності такого ресурсу у вузі, чи посилання з пошуку на такий ресурс. Для еліт і молоді є доступ до регіонального бюро зайнятості з метою працевлаштування на вакансії в сфері навчальної, наукової діяльності та інших напрямках. Високі стандарти комунікацій, впровадження колективних та культурних проектів, формують у молоді навички та досвід і забезпечують соціальну адаптацію в професійному середовищі, сприяючи передачі досвіду старших молодшому поколінню у вільному і програмному спілкуванні.

Див. також[ред.ред. код]