Категорія:Кущі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Основна стаття для цієї категорії: Кущ ::
Квітучий кущ рокитника звичайного
Кущ сформований. Ялта. Крим. Україна

Кущ — життєва форма (біоморфа) багаторічних рослин, які мають декілька одерев'янілих скелетних осей (головна лише на початку життя). Розрізняють прямостоячі кущі, аероксильні (без підземного розгалуження), напр. Salix caprea) і геоксильні (напр. шипшини, бамбуки), сланкі кущі (напр. деякі ялівці), ліаноподібні (напр. виноград), розеточні (напр. Senecio stewartiae), сукулентні (напр. деякі види кактусів) і паразитні (напр. Viscum album).

Багато рослин в різні періоди свого життя можуть рости як в формі куща, так і в формі дерева — наприклад, такою рослиною є вільха сіра; чайні кущі, які не піддають обрізанню, перетворюються на дерево заввишки до 10 метрів.

У садівництві для вирощування декоративних кущів звичайно використовують широколистяні види рослин; утім, можуть використовувати й деякі хвойні: гірську сосну (Pinus mugo) або ялівець звичайний.

Деякі штучно підібрані кущі стали широко розповсюдженими деталями ландшафту та навіть сформували свої, специфічні біотопи. Такою рослиною, наприклад, є терен, який кілька сотень років використовують у Великій Британії для колючих огорож, і став там ландшафто- та біотопо-формуючою рослиною на великих площах.

Природний ландшафт, сформований рослинами у формі кущів, називають чагарником.