Квантовий стрибок (телесеріал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квантовий стрибок
Quantum Leap
Quantum Leap (TV series) titlecard.jpg
Тип телесеріал
Телеканал(и) США NBC
Жанр наукова фантастика
Керівник проекту Donald Bellisariod
Режисер Девід Хеммінгс
У головних ролях Скотт Бакула
Дін Стоквелл
Композитор Velton Ray Bunchd
Країна-виробник Flag of the United States.svg США
Мова оригіналу Англійська
Перший показ 26 березня 19895 травня 1993
Кількість сезонів 5
Кількість серій 97
Посилання


«Квантовий стрибок» (англ. Quantum Leap) — науково-фантастичний американський телесеріал, що транслювався на каналі NBC з 26 березня 1989 до 5 травня 1993 року.[1][2] Був створений Дональдом Белісаріо. В головних ролях знялися Скотт Бакула (у ролі доктора Сема Бекіта), фізика, що застряг в часі після невдалого експерименту, і Дін Стоквелл (у ролі його друга Ела Калавічі), що допомагає Сему виплутатися з неприємностей.

Сюжет[ред. | ред. код]

1995 рік. Розробивши теорію про те, що людина може подорожувати в часі в межах тривалості власного життя, доктор Семуель Бекіт на базі в пустелях Нью-Мексико (США) очолив надсекретний проект, що був названий «Квантовий стрибок». Опинившись перед необхідністю підтвердити свою теорію або втратити фінансування, доктор Сем Бекіт зробив крок в квантовий прискорювач та зник.

З цього моменту Сем переміщається в тіла інших людей в певні моменти їхнього минулого, щоб змінити історію таким чином, щоб запобігти біді, що трапилася колись давно. Врятувати життя людині, зберегти сім'ю, не залишити нерозкритим злочин. Як тільки місія завершена, Сем негайно переміщається (робить черговий кванотовий стрибок, попри свою волю). У всьому йому допомагає адмірал Альберт Калавічі, він же Ел, який працював разом з ним над проектом «Квантовий стрибок». Ел може проектувати свою голограму в минуле, але її можуть бачити і чути тільки Сем, тварини, маленькі діти і божевільні. Він за допомогою суперкомп'ютера «Розумник» з'ясовує, що саме Сем повинен змінити.

Ні Сем, ні Ел не розуміють до кінця природу тих сил, які керують квантовими стрибками — переходами в часі. Перехід з одного часу в інший є неконтрольованим і може трапитись в самий невідповідний момент, тим не менше, для героїв очевидно, що він контролюється якимись вищими духовними силами.

Сем з'являється в минулому, озброєний новітніми знаннями з галузі природничих наук, медицини, психології. Але найбільше вченому допомагають вроджені доброта і почуття справедливості. Протягом усього серіалу доктор Бекіт, який опинився в пастці минулого, переміщається з одного життя в інше, бореться з несправедливістю і кожен раз сподівається, що наступний квантовий стрибок поверне його додому і дозволить стати самим собою.

Остання серія[ред. | ред. код]

В останній серії Сем нарешті стає самим собою, але виявляється переміщеним в момент свого народження в якийсь бар, в якому відбуваються дивні речі. Ел та «Живчик» (комп'ютер) довго не можуть його знайти. Бармен відкриває Сему справжній («божественний» або «вищий») сенс його переміщень в часі. Ел та інші в кімнаті очікування дивуються, де знаходиться Сем, і що з ним відбувається. Фінальні титри серіалу оповідають, що Сем зник безслідно і ніколи не зможе повернутися додому.

Див. також[ред. | ред. код]

Серіал в Україні[ред. | ред. код]

В Україні серіал «Квантовий стрибок» показували російською мовою на телеканалі «ICTV».

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]