NBC

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ен-Бі-Сі
NBC
NBC 2014 Ident Style.png
Країна США США
Місто реєстрації Нью-Йорк
Слоган Every Day is Full of Color. More Colorful.
Зона мовлення США США
Канада Канада
Мексика Мексика
Власник(и) NBC Universal
Заснована 1926
Інтернет http://www.nbc.com

MGM Націона́льна телерадіомо́вна компа́нія, скор.«Ен-бі-сі» (англ. National Broadcasting Company, скор. NBC) — американська телевізійна мережа зі штаб-квартирою, що знаходиться в хмарочосі GE Building в Рокфеллерівському центрі в Нью-Йорку, і з додатковими основними офісами в Бербанку (штат Каліфорнія) та Чикаго. Телекомпанію часто називають «павичем» через її стилізованого логотипа, створеного спочатку для кольорових телепередач.

Сформували 1926 року «радіокорпорації Америки» (Radio Corporation of America, RCA), NBC стала першою великою радіомовною мережею в Сполучених Штатах. 1986 року General Electric викупив NBC за $ 6,4 млрд у RCA. General Electric володів RCA та NBC до 1930 року, після чого був змушений їх продати в результаті антимонопольних звинувачень. Мережа останнім часом є частиною медіакомпанії NBC Universal, підрозділи General Electric, яка 1 грудня 2009 року придбала залишилися 20 % акцій NBC Universal, у компанії Vivendi. 3 грудня 2009 року компанія Comcast оголосила про покупку 51 % акцій NBC Universal. NBC доступна в приблизно 112 мільйонах домашніх господарств, — 98,6 % мають телевізори. NBC має 10 станцій, які їй належать і якими вона керує нею станцій та близько 200 філій в США.

Історія[ред.ред. код]

Радіо[ред.ред. код]

1926 року компанія RCA придбала радіостанцію WJZ AM 833 Ньюарк (Нью-Джерсі), яку створила в жовтні 1921 року компанія Westinghouse Electric. Станція стала флагманом мережі NBC Blue Network, запущеної 1 січня 1927. У липні 1926 року компанія RCA придбала радіостанцію WEAF 610 AM New York, яку 1922 року створила корпорація AT&T. Ця станція стала флагманом мережі NBC Red Network.

З 1 січня 1927 року, NBC офіційно розподілила свої програми по двох мережах. Червона мережа (NBC Red Network) із флагманською радіостанцією WEAF і потужнішими афілійованими компаніями демонструвала більш популярні великобюджетні спонсорські програми. Синя мережа (NBC Blue Network) транслювала менш популярні програми. Це часто нові експериментальні передачі, що в разі успіху потім демонструвала Червона мережа.

5 квітня 1927 року NBC сягнула західного узбережжя США запустивши NBC Orange Network (Помаранчеву мережу). Мережа ретранслювала програми Червоної мережі для тихоокеанських штатів, із флагманською станцією KGO в Сан-Франциско. З 18 жовтня 1931 року на західному узбережжі програми Синьої мережі стала ретранслювати NBC Gold Network зі станцією KGO (Сан-Франциско) не чолі мережі. 1936 року Помаранчева і Золота мережі були закриті, ставши частинами Червоної і Синьої мереж.

На початку NBC займала офіс у будівлі за адресою П'яте авеню, 711, яку збудував архітектор Флойд Браун. У 1930 році General Electric була змушена через антимонопольні звинувачення позбутися RCA, яку він заснував. RCA перенесла свою штаб-квартиру до новозбудованого Рокфеллерівського центру 1933 року. RCA була основним орендарем у "RCA Building" (тепер — GE Building), основної будівлі Рокфеллерівського центру.

1934 року Федеральна комісія зв'язку США (FCC) виявила, що дві мережі NBC домінують на ринку американського радіо, чим порушують антимонопольне законодавство. Програвши апеляцію у Верховному суді США в травні 1943 року RCA змушена була позбутися одної з двох мереж. Блакитна мережа була продана компанії American Broadcasting System, Inc, яку контролював Едвард Ноубл за $8 мільйонів. NBC Red Network стала називатися NBC Radio Network.

Телебачення[ред.ред. код]

Протягом тривалого часу NBC тісно ототожнювалась із Девідом Сарновим, який використовував її як засіб продажу побутової електроніки. RCA та Сарнов були в центрі уваги на Всесвітній виставці 1939 року представивши загалу електронний телевізор. Тоді ж складено регулярний графік програм на телеканалі NBC-RCA у Нью-Йорку. 30 квітня 1939 року перед камерами NBC на ярмарку з'явився президент США Франклін Делано Рузвельт, ставши першим президентом США, якого показало телебачення. Наступного дня, 1 травня, чотири моделі телевізорів RCA надійшли у продаж до магазинів Нью-Йорка. Того ж 1939 року NBC вперше в історії телебачення взяв свої камери на футбольні і бейсбольні матчі в Нью-Йорку.

Вхід до GE Building

Як повідомляється, перша програма мережі NBC показана 12 січня 1940. Це була телевистава «Meet the Wife», яку створили на студії W2XBS у Рокфеллерцентрі і ретранслювали на каналі W2XB/W2XAF (тепер WRGB) в Скенектаді. Найбільш амбітною телепрограмою мережі в довоєнний період стала трансляція з національної конвенції республіканської партії у Філадельфії 1940 року, яка подавалась у живому ефірі в Нью-Йорку і Скенектаді. Та проте, попри значне просування через RCA, продажі телевізорів у Нью-Йорку в період 1939-1940 років не виправдовували сподівань, передусім через високу вартість пристроїв, і відсутність цікавих регулярних програм. Більшість телевізорів були продані до барів, готелів та інших громадських місць, де показували широкій громадськості популярні спортивні та інформаційні програми.

По завершенні експериментального періоду телебачення 1 липня 1941 року Федеральна комісія зв'язку США дозволила повну комерціалізацію телемовлення. Нью-Йоркська станція W2XBS NBC, дістала першу комерційну ліцензію, взявши позивні WNBT (згодом WNBC-TV, тепер просто WNBC). У той день продемонстрована перша офіційна платна телевізійна реклама в США — годинників Bulova.

Обмежене мовлення NBC провадила поки США не вступили в Другу світову війну. Обсяг мовлення був зменшений у перші роки війни, проте згодом розширюється. Ще до закінчення війни, кілька програм були відправлені з Нью-Йорка до партнерських станцій у Філадельфії (WPTZ) і Олбані/Schenectady (WRGB)? , що демонструвались у регулярному тижневому графіку, починаючи з 1944 року. На День Перемоги, 8 травня 1945 року WNBT вела годинні трансляції новин з усього Нью-Йорка. Зокрема камера, розміщена на даху готелю Астор знімала святкування завершення війни у Європі що відбувалось на вулицях міста. Яскраве висвітлення цих подій стало поштовхом до повоєнного розвитку телебачення в США.

Друга половина 1940-х - початок 1950-х років стали успішними для NBC. Першою великою зіркою телебачення став Мілтон Берл, чиє шоу Texaco Star Theatre, запущене 1948 року, мало великий успіх серед глядачів. Започатковані тоді The Today Show і The Tonight Show уже понад 50 років є лідерами ефіру. 1951 року NBC вперше в історії телебачення під керівництвом італо-американського композитора Джан Карло Менотті була записана опера «Амаль і нічні гості» на різдвяну тематику.

Кольорове телебачення[ред.ред. код]

Кольорове мовлення NBC почалося з кількох шоу в 1954 році, з-поміж яких першим улітку цього року став телесеріал «Шлюб» (The Marriage). А вже 1955 року великий успіх мала пряма трансляція в кольорі бродвейського мюзиклу «Пітер Пен». 1956 під час зустрічі Національної асоціації в Чикаго, NBC оголосила, що її чиказька станція WNBQ (тепер WMAQ-TV) стала першою кольоровою телевізійною станцією в країні (мала щонайменше шість годин кольорових передач на день). До 1963 року більша частина програм у прайм-тайм була в кольорі. 1964 року відсоток кольорових програм у прайм-тайм сягає 95, а в сезоні 1965-67 — 100%. Першою мильною оперою, чия прем'єра відбулася в кольоровому форматі стала «Дні нашого життя». 1964 року NBC уклала контракт з Universal Studios для виробництва першого телефільму See How They Run, що транслювався до 17 жовтня 1964 року.

1967 року NBC придбала класичний фільм компанії MGM Чарівник країни Оз 1939 року, який від 1956 року транслював CBS, які відмовились задовольняти чим раз більшу ціну MGM на дальшу трансляцію фільму. NBC демонструвала Оз починаючи від 1968 року протягом восьми років, коли CBS зрозумівши, що прорахувалися, з огляду на високу популярність шоу, погодились доплатити MGM щоби повернути собі права на трансляцію фільму.

NBC скоротила тривалість фільмів, які демонструвалися в ефірі, щоб звільнити більше часу для реклами. Що проте не позначилась на високих рейтингах.

Програма передач NBC на сезон 2014-2015[ред.ред. код]

20:00 20:30 21:00 21:30 22:00 22:30
Понеділок Голос Голос Чорний список
Стан справ[1]
Вівторок Голос Marry Me Мій хлопчик Пожежники Чикаго
Середа Таємниці Лаури Закон і порядок: спеціальний корпус Поліцейський департамент Чикаго
Четвер The Biggest Loser Поганий суддя
Чорний список [2]
A to Z Батьки
П'ятниця Грімм Костянтин
Неділя '

Виноски[ред.ред. код]

  1. Заміна в середині сезону 17 листопада 2014
  2. Заміна в середині сезону 5 лютого 2015

Посилання[ред.ред. код]


Телебачення Це незавершена стаття про телебачення.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.