Книдлі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Баварські картопляні книдлі під час приготування

Кни́длі, Кне́длик, Кни́ґлі (рос. Кнедли, Клёцки, нім. Kloß, Knödel) — страва української, чеської, польської та загалом європейської кухні з борошна (тіста), схожа на розпарений білий хліб; щось середнє між галушками та варениками, як правило, з додаванням сиру, картоплі та яєць. Зазвичай додаються в суп або подаються до нього.

Книдлі поширені в австрійській, чеській (чеські книдлі отримали світову відомість), єврейській кухнях. В тих чи інших варіаціях книдлі також присутні в канадській, норвезькій та словенській кухнях. Також ця страва дуже поширена на Закарпатті та Покутті (Україна).

Поширені в білоруській кухні книдлі робляться з протертої картоплі з м'ясом.

Один з рецептів[ред. | ред. код]

Книдлі готують так: натирають сиру картоплю, юшку зливають, картопляну масу споліскують, перемішують у співвідношенні 50х50 з пшеничним борошном, із цього тіста виробляють варенички, начинивши кожного однією сливою (цілою, або без кісточки). Далі ці варенички зі сливами варять у окропі. Зварені книдлі мастять маслом або олією.

Рецепт з м.Надвірна :

Готують картопляне тісто, в середину начиняють домашнім сиром з яйцем. Варять і подають з грибною підливою(підлива на сметані).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]