Коли Бог був жінкою

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва «Коли Бог був жінкою»
Автор Мерлін Стоун
Назва мовою
оригіналу
When God Was a Woman
Мова англійська мова
Видавництво Barnes and Noble
Виданий 1978
ISBN

ISBN 0-15-696158-X

978-0-15-696158-5

«Коли Бог був жінкою» (англ. When God Was a Woman) — феміністська книга 1976 р. скульптора та мистецтвознавця Мерлін Стоун. Опублікована раніше у Великій Британії під назвою Райські документи: Придушення жіночих обрядів (англ. The Paradise Papers: The Suppression of Women's Rites), пізніше переведена на французьку мову, як Quand Dieu était femme (1978), німецьку як Eens was God als Vrouw belichaamd - De onderdrukking van de riten van de vrouw (1979) і Als Gott eine Frau war (1989).

Книга наразі розглядається як така, що зіграла важливу роль в сучасному підйомі феміністського богослов'я в 1970-х до 1980-х роках, поряд з такими авторами, як Елізабет Гулд Девіс, Райан Ейслер і Марія Гімбутас. Деякі пов'язують її з роботами авторів Маргарет Мюррей і Роберт Грейвс.

Зміст[ред.ред. код]

Стоун провела близько десяти років у дослідженнях менш відомих, іноді прихованих священних жіночих традицій, з європейських і близькосхідних суспільств, щоб завершити цю роботу. У книзі вона описує архетипічні роздуми жінок, як лідерів, священних осіб та благодійних матріархів, а також зображує загальну картину, як наше сучасне суспільство виросло до теперішньої незбалансованої держави.

Дискусійним твердженням-претензією в книзі є інтерпретація Стоун про скоєний напад на мирний, доброзичливий матріархат і традиційний культ Богині (в тому числі Стародавнього Єгипту), підірваний і зруйнований майже повністю древніми племенами, включаючи євреїв, а пізніше ранніми християнами. Для цього вони намагалися знищити будь-який видимий символ священного фемінізму, включаючи твори мистецтва, скульптури, літератури. Причина в тому, що вони хотіли зробити чоловічу стать домінуючою силою і панувати над жінками. За словами Стоун, Тора або Старий Завіт є багато в чому чоловічою спробою переписати історію людського суспільства, змінити жіночу символіку на маскулінну.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]