Конденсаційні смоли
Було запропоновано приєднати цю статтю або розділ до Поліконденсація, але, можливо, це варто додатково обговорити. Пропозиція з липня 2020. |
Смоли конденсаційні (рос. смолы конденсационные; англ. condensation resins; нім. Kondensathärze n pl, Kondensationshärze n pl) – полімери, які отримуються реакцією поліконденсації із низькомолекулярних сполук, що містять дві або декілька функціональних груп.
Приклад: фенолформальдегідні смоли, поліефірні смоли, поліамідні смоли.
Вихідними речовинами для отримання конденсаційних смол є одно- і многовалентні феноли, фенолсульфокіслоти, резорціловая кислота, похідні силіконів, аліфатичні і ароматичні аміни, сечовина і гуанидин. Ці мономери конденсують з альдегідами, галогенопроізводними вуглеводнів або епоксидними сполуками. В даний час застосовують майже виключно полімеризаційні смоли, оскільки процес їх виготовлення легше регулювати і вони мають більшу обмінну ємність і більш однорідні за складом, ніж поліконденсаційні смоли. Мономерами для отримання полімеризацій смол служать сполуки з вінільних груп, такі, як стирол, акрилова кислота та метакрилова кислота, в якості зв'язуючих засобів застосовують ді-і полівінілові з'єднання.
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
- Бойко В.С., Бойко Р.В. Тлумачно-термінологічний словник-довідник з нафти і газу. Тт. 1-2, 2004-2006 рр. 560 + 800 с.
Це незавершена стаття з органічної хімії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |