Копер (палебійна установка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Копер

Копе́р — установка, якою підтримують і направляють палебійне устаткування, палі. Забивання в наші дні здійснюється дизель-молотом або гідравлічним молотом, пристроєм для занурення паль у землю ударним способом, існують також інші типи молотів застарілої конструкції. Сам копер палі не забиває (якщо на ньому не встановлено молот).

Опис[ред.ред. код]

Слово копер часто використовується як синонім терміну «копрова установка». Копри розрізняютьбаштовіішатрові. Баштові відрізняються від шатрових тим, що вся інфраструктура, включаючи підйомну машину, встановлена ​​в копрі, що дозволяє зменшити кількість перегинів на тросах підйомних машин і збільшити глибину спуску.

Якщо копер є комбінованим і здійснює не тільки установку, а й занурення палі, занурення здійснюється частіше вібраційним, а не ударним методом, хоча копрові установки з молотами теж дуже поширені. Копрова установка являє собою мобільну установку на гусеничній чи колісній базі зі стрілою або щоглою для підйому паль. Часто її функцію виконує звичайний стріловий кран на гусеничному ходу.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


Технології Це незавершена стаття з технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Будинок Це незавершена стаття з будівництва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.