Коробчанський Іван Євстафійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іван Євстафійович Коробчанський
Korobcha.jpg
Народився 4 (16) січня 1895(1895-01-16)
Кекине (тепер Сумська область)
Помер 1 квітня 1956(1956-04-01) (61 рік)
Москва
Громадянство СРСР СРСР
Діяльність педагог
Відомий завдяки коксохімія, підземна газифікація
Alma mater Харківський технологічний інститут
Науковий ступінь доктор технічних наук
Заклад Донецький індустріальний інститут
Членство НАН України
Партія КПРС
Нагороди Орден Трудового Червоного Прапора

Іван Євстафійович Коробчанський (4 (16) січня 1895(18950116), Кекине — 1 квітня 1956, Москва) — український радянський вчений у галузі коксохімічної промисловості, підземної газифікації палива, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент АН УРСР, заслужений винахідник СРСР[1][відсутнє в джерелі].

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 4 (16 січня) 1895 року в селі Кекиному (тепер Сумського району Сумської області). У 1913 році закінчив із відзнакою гімназію і вступив до Харківського технологічного інституту, після закінчення якого в 1917 році одержав спеціальність інженера-технолога.

До 1933 року працював у промисловості. Старший механік Кадіївського бензольно-ректифікаційного і нафталінового заводу Артилерійського відомства; завідувач виробництва Краснодарського нітротолуольного заводу; технічний директор Ново-Смолянського заводу; директор Сталінського азотного заводу; головний інженер ОКСу тресту «Союзкокс» (Харків); заступник головного інженера управління «Коксовім-монтаж» із будівництва Ново-Макіївського коксохімічного заводу.

меморіальна дошка на будівлі ДонНТУ

Із 1933 року і до кінця життя працював у Донецькому індустріальному інституті на посаді завідувача кафедри «Хімічна технологія палива». Член КПРС з 1945 року.

Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, медалями.

Трагічно загинув у Москві 1 квітня 1956 року, похований у Донецьку на Мушкетовському цвинтарі.

Наукова робота[ред. | ред. код]

Велика заслуга Івана Коробчанського у розвитку всіх видів навчально-наукової діяльності кафедри протягом 25 років. Автор оригінальної навчально-наукової книги «Расчеты аппаратуры для улавливания химических продуктов коксования», яка і по цей час використовується в навчальному процесі і у виробничій діяльності. Окрім російської вона була видана також чеською і китайською мовами.

Коло наукових інтересів Коробчанського І. Є. було надзвичайно широке. Це проблеми коксування і вловлювання хімічних продуктів, підземної газифікації вугілля, збагачення вугілля, вдосконалення процесів і технологій в азотній промисловості. Два авторські свідоцтва професора Коробчанського І. Є. через майже 50 років стали основою ліцензії із підземної газифікації, яка на початку 1980-х років була продана одній із фірм США. Характерна особливість усіх його наукових розробок — прагнення використати одержані результати в промисловості.

Опублікував 65 наукових робіт, підготував багато інженерних і наукових кадрів вищої кваліфікації.

Вшанування[ред. | ред. код]

Кафедра хімічної технології палива Донецького національного університету носить його ім'я. Одна із вулиць Донецька носить його ім'я - вулиця Коробчанського[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. leksika.com.ua
  2. http://www.infodon.org.ua/street/korobchanskogo вулиця Коробчанського в Донецьку

Посилання[ред. | ред. код]