Кредобанк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
АТ «Кредобанк»
Тип Приватне акціонерне товариство
Ліцензія № 43 від 11.10.2011 року
Діяльність Комерційний банк
Спеціалізація Фінансові послуги
Засновано 14 травня 1990 (30 років)
Головний офіс Львів, вул. Сахарова, 78
Ключові особи Єжи Яцек Шугаєв (Голова Правління)
Власний капітал 1,503 млрд грн (01.01.2018)[1]
Активи 14,307 млрд грн (01.01.2018)[1]
Чистий прибуток 402,180 млн грн (2017)[1]
Власник(и) PKO Bank Polski[2]
Аудитор KPMG
Сайт www.kredobank.com.ua

Кредобанк (KredoBank) — український банк, заснований в 1990 році, з головним офісом у Львові. На 100% належить найбільшому польському банку PKO Bank Polski.[2] Мережа обслуговування Кредобанку становить 88 відділень у 22-х областях України та у Києві. Чисті активи за підсумками 2019 року становили 19,135 мільярдів гривень, за їх розмірами Кредобанк входить в двадцятку найбільших банків України. Банком емітовано 383 тис. платіжних карток. Чистий прибуток за 2019 рік склав понад 538 мільйонів гривень, за його розмірами Кредобанк також увійшов в двадцятку найприбутковіших банків України.[1][3][4]

«Кредобанк» — член Незалежної асоціації банків України, Українського кредитно-банківського союзу, Першої Фондової Торговельної Системи, Київської міжбанківської валютної біржі та міжнародних платіжних систем MasterCard Worldwide і Visa International, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. АТ «Кредобанк» входить до єдиної Всеукраїнської мережі банкоматів «РАДІУС» яка включає 24 банки-учасники з понад 2000 банкоматів по всій території України.

Історія[ред. | ред. код]

Публічне акціонерне товариство «Кредобанк» є правонаступником АТ «Кредит банк (Україна)» і АТ «Західно-Український Комерційний Банк» (ЗУКБ), яке було створено у Львові та зареєстровано як товариство з обмеженою відповідальністю в Державному банку колишнього СРСР 14 травня 1990 року (реєстраційний № 289) і перереєстровано у НБУ 14 жовтня 1991 року (реєстраційний № 24). 21 лютого 1992 року на загальних зборах акціонерів ЗУКБ перетворено в акціонерне товариство відкритого типу (Свідоцтво про реєстрацію банку № 96 від 31.03.1992 р.). Відповідно до рішення позачергових загальних зборів акціонерів банку від 17 серпня 2001 року банк змінив назву з Акціонерне товариство «Західно-Український Комерційний Банк» на Акціонерне товариство «Кредит Банк (Україна)», у зв'язку з чим позачерговими загальними зборами акціонерів банку 26 жовтня 2001 року внесено відповідні зміни в Статут банку.

У 2004 році завершився процес зміни стратегічного інвестора АТ «Кредит Банк (Україна)». У Варшаві відбувся продаж акцій (увесь пакет — 66,65%), які належали Kredyt Bank SA (Варшава), на користь найбільшого польського банку PKO Bank Polski.[5] У результаті 17 листопада 2005 року відбулися позачергові збори акціонерів АТ «Кредит Банк (Україна)», на яких акціонери затвердили зміну назви банку на Відкрите Акціонерне Товариство «Кредобанк». А 1 березня 2006 року банк офіційно змінив назву на ПАТ «Кредобанк».

З вересня 2013 року банк проводив ребрендинг. 5 вересня був представлений оновлений логотип банку. Новий логотип Кредобанку, виконаний в корпоративному стилі стратегічного інвестора банку — найбільшого банку Польщі PKO Bank Polski SA, символізує європейський підхід до умов і стандартів обслуговування клієнтів, а в перспективі — спрощення процесів надання банківських послуг.[6]

Структура[ред. | ред. код]

Головний офіс Кредобанку у Львові

Динамічні темпи розвитку Кредобанку, вихід на нові географічні ринки, розширення спектру послуг, застосування нових банківських технологій зумовлюють необхідність постійних змін в організаційній структурі банку та побудову такої, яка б давала змогу оперативно реагувати на зміни ринкової кон'юнктури.

Станом на 1 січня 2019 року організаційну структуру АТ «Кредобанк» формували головний банк і 93 відділення. У АТ «Кредобанк» працює близько 2000 осіб, переважно це люди з вищою та вищою фінансово-економічною освітою. При цьому домінує молодь віком до 35 років. Бізнес-тренінги персоналу здійснюються з залученням міжнародних установ: Британського фонду Ноу Хау (Know How Fund), Західно-Української ініціативи ACDI/VOCA (Agriculture Co-operative Development International). Значну допомогу у навчанні надає PKO Bank Polski SA, у якому персонал проходить стажування і знайомиться з досвідом роботи на польському фінансовому ринку.

Структура власності:[2]

Нагороди[ред. | ред. код]

  • Жовтень 2017 року: 2-ге місце у номінації у номінації «Опора МСБ» щорічного рейтингового дослідження «Фінансовий Оскар 2017» від журналу «Бізнес».
  • Серпень 2017 року: 5 місце у рейтингу найстійкіших банків України від фінансового порталу Мінфін.
  • Червень 2017 року: 4-те місце у номінації «Краща цінова пропозиція для МСБ» за версією журналу «Бізнес»; 2-ге місце у номінації «Найкращий продукт для МСБ» за версією журналу «Бізнес».
  • Травень 2017 року: 5 місце у рейтингу життєздатності українських банків за версією порталу  «mind.ua»; 7 місце у рейтингу надійності великих роздрібних банків від журналу «Гроші»; 5 місце у рейтингу наднадійних банків від журналу «Власний Рахунок»; 4 місце у рейтингу найстійкіших банків України від фінансового порталу Мінфін .
  • Березень 2017 року: 4 місце у рейтингу у рейтингу ТОП - 10 найнадійніших банків від Інтернет-журналу «Форіншурер»; 9-те місце у ТОП-10 найприбутковіших банків України від Інтернет-журналу «Форіншурер».
  • Лютий 2017 року: 8 місце у рейтингу надійності депозитів українських банків за версією рейтингового агентства «Стандарт Рейтинг».
  • Січень 2017 року: 8 місце у рейтингу найстабільніших українських банків від журналу «Новое Время» за підсумками 2016 року.
  • Березень 2018 року: 2-ге місце у рейтингу надійності великих роздрібних банків України за версією журналу «Гроші»; 5-те місце у рейтингу стійкості українських банків за підсумками четвертого кварталу 2017 року за версією фінансового порталу «Мінфін».
  • Лютий 2019 року:1-ше місце  в номінації  Іпотечні кредити для купівлі нерухомості на вторинному ринку у рейтингу найкращих банківських продуктів «Prostobank Awards-2018»; 1-ше місце в номінації бланкові овердрафти та депозит «Стандарт on-line» для бізнесу у рейтингу найкращих банківських продуктів «Prostobank Awards-2018»; 3-тє місце в номінації  «Найкращі пропозиції з розрахунково-касового обслуговування 2018 року» у рейтингу найкращих банківських продуктів «Prostobank Awards-2018»; 8-ме місце у рейтингу надійності та життєздатності українських банків від видання Mind.Ua; 6-те місце у рейтингу найнадійніших банків від Інтернет-журналу ринку страхових послуг «Форіншурер».

Соціальна відповідальність[ред. | ред. код]

«Кредобанк» періодично займається благодійною діяльністю. Так, в жовтні 2013 він виступив партнером ХІІІ Міжнародного економічного форуму у Львові.[7] 1 листопада 2013 з нагоди Всесвітнього дня ощадності працівники банку провели екскурсію «Кредобанком» львівським школярам.[8]

Співпраця з візовими центрами Польщі[ред. | ред. код]

Кредобанк є одним з двох польських банків (інший - Ідея Банк) який має право приймати оплату сервісного збору за подачу документів в пунктах прийому візових анкет до Польщі.[9]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]