Кредобанк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
АТ «Кредобанк»
Тип Приватне акціонерне товариство
Ліцензія № 43 від 11.10.2011 року
Діяльність Комерційний банк
Спеціалізація Фінансові послуги
Засновано 14 травня 1990
Головний офіс Львів, вул. Сахарова, 78
Ключові особи Єжи Яцек Шугаєв (Голова Правління)
Власний капітал 3,806 млрд грн (01.10.2021)[1]
Активи 29,581 млрд грн (01.10.2021)[1]
Чистий прибуток 645,956 млн грн (за 9 місяців 2021 року)[1]
Власник(и) PKO Bank Polski[2]
Аудитор KPMG
Сайт www.kredobank.com.ua

Кредобанк (KredoBank) — український банк, заснований в 1990 році, з головним офісом у Львові. На 100 % належить найбільшому польському банку PKO Bank Polski.[2]

Мережа обслуговування Кредобанку становить 82 відділення у 22-х областях України та у Києві. Чисті активи станом на 1 липня 2021 року становлять 27 339,6 мільйонів гривень, за їх розмірами Кредобанк входить в двадцятку найбільших банків України. Чистий прибуток на 1 липня 2021 року склав понад 423,9 мільйонів гривень, за його розмірами Кредобанк також увійшов в двадцятку найприбутковіших банків України.[1][3][4]

Клієнтами банку є понад 56 тис. юридичних осіб та підприємців та 626 тис. фізичних осіб. Банком емітовано 383 тис. платіжних карток.

Історія[ред. | ред. код]

Публічне акціонерне товариство «Кредобанк» є правонаступником АТ «Кредит банк (Україна)» і АТ «Західно-Український Комерційний Банк» (ЗУКБ), яке було створено у Львові та зареєстровано як товариство з обмеженою відповідальністю в Державному банку колишнього СРСР 14 травня 1990 року (реєстраційний № 289) і перереєстровано у НБУ 14 жовтня 1991 року (реєстраційний № 24). 21 лютого 1992 року на загальних зборах акціонерів ЗУКБ перетворено в акціонерне товариство відкритого типу (Свідоцтво про реєстрацію банку № 96 від 31.03.1992 р.). Відповідно до рішення позачергових загальних зборів акціонерів банку від 17 серпня 2001 року банк змінив назву з Акціонерне товариство «Західно-Український Комерційний Банк» на Акціонерне товариство «Кредит Банк (Україна)», у зв'язку з чим позачерговими загальними зборами акціонерів банку 26 жовтня 2001 року внесено відповідні зміни в Статут банку.

У 2004 році завершився процес зміни стратегічного інвестора АТ «Кредит Банк (Україна)». У Варшаві відбувся продаж акцій (увесь пакет — 66,65 %), які належали Kredyt Bank SA (Варшава), на користь найбільшого польського банку PKO Bank Polski.[5] У результаті 17 листопада 2005 року відбулися позачергові збори акціонерів АТ «Кредит Банк (Україна)», на яких акціонери затвердили зміну назви банку на Відкрите Акціонерне Товариство «Кредобанк». А 1 березня 2006 року банк офіційно змінив назву на ПАТ «Кредобанк».

З вересня 2013 року банк проводив ребрендинг. 5 вересня був представлений оновлений логотип банку. Новий логотип Кредобанку, виконаний в корпоративному стилі стратегічного інвестора банку — найбільшого банку Польщі PKO Bank Polski SA, символізує європейський підхід до умов і стандартів обслуговування клієнтів, а в перспективі — спрощення процесів надання банківських послуг.[6]

21 січня 2019 року тип та найменування ПАТ «Кредобанк» змінено на АТ «Кредобанк», здійснено державну реєстрацію нової редакції Статуту банку, внесено зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Від 11 січня 2020 року клієнти Кредобанку отримали можливість користуватися новою системою онлайн-банкінгу [Архівовано 30 вересня 2021 у Wayback Machine.]. Нова платформа онлайн-банкінгу замінила систему «КредоДайрект».

Восени 2021 року Кредобанк представив пропозицію пакету банківських послуг з винятковими можливостями під назвою «Правильна картка [Архівовано 5 січня 2022 у Wayback Machine.]». Її суть — прозорі правила, безкоштовне обслуговування рахунків, вільний доступ до банкоматів на території України та Польщі й інструменти для заощадження коштів. За активне користування «Правильною карткою» протягом перших шести місяців клієнти отримають бонус у розмірі до 1000 гривень.

Структура[ред. | ред. код]

Головний офіс Кредобанку у Львові

Динамічні темпи розвитку Кредобанку, вихід на нові географічні ринки, розширення спектру послуг, застосування нових банківських технологій зумовлюють необхідність постійних змін в організаційній структурі банку та побудову такої, яка б давала змогу оперативно реагувати на зміни ринкової кон'юнктури.

Станом на 1 липня 2021 року організаційну структуру АТ «Кредобанк» формують головний банк і 82 відділення.

У АТ «Кредобанк» працює близько 2000 осіб, переважно це люди з вищою та вищою фінансово-економічною освітою. При цьому домінує молодь віком до 35 років. Бізнес-тренінги персоналу здійснюються з залученням міжнародних установ: Британського фонду Ноу Хау (Know How Fund), Західно-Української ініціативи ACDI/VOCA (Agriculture Co-operative Development International). Значну допомогу у навчанні надає PKO Bank Polski SA, у якому персонал проходить стажування і знайомиться з досвідом роботи на польському фінансовому ринку.

Структура власності:[2]

Керівництво[ред. | ред. код]

Посаду голови правління банку в різний час займали:

 • Степан Кубів (2000—2008), який після очолював НБУ
 • Дмитро Крепак
 • Гжегож Шатковський (з 9 серпня 2016)

Нагороди[ред. | ред. код]

2021 рік[ред. | ред. код]
 • 2 місце в номінації «іпотечний кредит» у дослідженні «50 провідних банків України» агентства «Фінансовий клуб».
 • 3 місце в номінаціях «автокредит» та «лізинг» у дослідженні «50 провідних банків України» агентства «Фінансовий клуб».
 • 1 місце премії Prostobank Awards у трьох номінаціях «Найкращий банківський продукт»: депозити для фізичних осіб, кредити на авто та іпотека для придбання житла на вторинному ринку.
 • 2 місце премії Prostobank Awards у номінаціях: «Кредитні карти» з кредитною карткою Кредобра+, споживчі кредити під заставу та кредити готівкою.
 • Кредобанк увійшов в ТОП-5 лідерів рейтингу надійності банків України від фінансового порталу «Мінфін» за підсумками 2020 року.
 • 3 місце у рейтингу надійності великих роздрібних українських банків за версією ділового видання «Фокус».
 • 2-ге місце у рейтингу надійності банківських депозитів за версією рейтингового агентства «Стандарт-Рейтинг».
 • Кредобанк переможець рейтингу «Банки 2021 року» за версією агентства «Фінансовий клуб» у номінації «Роздрібний банк» серед великих банків іноземних банківських груп.
2020 рік[ред. | ред. код]
 • 5 місце у рейтингу надійності великих роздрібних банків України за версією журналу «Гроші»..
 • 2 місце у рейтингу надійності банківських депозитів за версією рейтингового агентства «Стандарт-Рейтинг».
 • Перемога у номінації «Доступний кредит» VIII Всеукраїнської будівельної премії «Ibuild 2020».
 • 5 місце в рейтингу фінансової стійкості банків України від недержавної системи перевірки контрагентів YouControl за підсумками 9-ти місяців 2020 року.
 • Перемога у номінації «Розвиток міст та громад» ХІ Всеукраїнського конкурсу кейсів з корпоративної соціальної відповідальності від Центру «Розвитку Корпоративної Соціальної Відповідальності».
 • 5 місце рейтингу надійності великих роздрібних банків України за версією журналу «Гроші» за підсумками 2 кварталу 2020 року.
 • 6 місце у рейтингу стійкості банків за підсумками 2 кварталу 2020 року за версією фінансового порталу «Мінфін».
 • 1 місце в номінації «Овердрафти» у щорічному рейтингу «50 провідних банків України».
 • 2 місце у номінації «Лізинг» у щорічному рейтингу «50 провідних банків України».
 • 3 місце в номінаціях «Іпотечний кредит» та «Автокредит» у щорічному рейтингу «50 провідних банків України».
 • 2 місце у рейтингу надійності банківських депозитів від рейтингового агентства «Стандарт-Рейтинг».
 • 3 місце в номінації «Вибір населення» у рейтингу «Фінансовий Оскар-2019» за версією журналу «Бізнес».
 • Кредобанк визнано переможцем рейтингу «Банки 2020 року» за версією агентства «Фінансовий клуб» у номінації «Чистий банк» серед великих банків іноземних банківських груп.
 • За підсумками 2019 року продукти Кредобанку увійшли до ТОП-3 в п'яти номінаціях премії Prostobank Awards: 2 місце у номінації «Автокредити» отримав автокредит «Доступний», 2 місце у номінації «Іпотека на придбання житла на вторинному ринку», у номінації «Депозити» 3 місце посів депозит «Прибутковий», серед продуктів для бізнесу 2 місце у номінації «Депозити для бізнесу» отримав депозит «Стандарт online», 2 місце у номінації «Розрахунково-касове обслуговування» отримали тарифи «Comfort».

Участь у професійних організаціях та установах[ред. | ред. код]

Кредобанк — член Незалежної асоціації банків України, Асоціації банків Львівщини, Європейської  Бізнес Асоціації, Професійної асоціації корпоративного управління, Асоціації платників податків України, Львівської торгово-промислової палати, Представництві «Польсько-Української Господарчої Палати», Професійної Асоціації учасників Ринків капіталу деривативів, Міжнародному товаристві польських підприємців, Асоціації «УкрСВІФТ», Асоціації «ЄМА», Асоціації «українське об'єднання лізингодавців», Конфедерації будівельників України, а також міжнародних платіжних систем Europay International і Visa International, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

АТ «Кредобанк» входить до єдиної Всеукраїнської мережі банкоматів «РАДІУС» яка включає 24 банки-учасники з понад 2000 банкоматів по всій території України.

Соціальна відповідальність[ред. | ред. код]

Щороку Кредобанк бере участь в багатьох акціях та заходах в різних сферах суспільного життя: «Кіно в парку», «Читаємо з Кредобанк», «Музика у старому Львові», «З добрим серцем» та інші.

«Кіно в парку з KredoBank» — це показ фільмів світового кінематографу просто неба. Щорічний захід від Кредобанку, який збирає мешканців та гостей міста в Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького у Львові.

Реалізація ініціативи «Читаємо з KredoBank» привернула увагу до читання в масштабах всієї України, заанґажувавши понад 500 працівників банку, 300 тисяч клієнтів банку та більш ніж 26 тисяч школярів з усіх куточків країни.

Соціальна ініціатива «Читаймо з KredoBank» перемогла у номінації «Розвиток міст та громад» ХІ Всеукраїнського конкурсу кейсів з корпоративної соціальної відповідальності від Центру «Розвитку Корпоративної Соціальної Відповідальності». Окрім того, Кредобанк отримав відзнаку Українського культурного фонду в спеціальній номінації цього ж конкурсу «Бізнес, що підтримує культуру».

Кредобанк періодично займається благодійною діяльністю. Так, в жовтні 2013 він виступив партнером ХІІІ Міжнародного економічного форуму у Львові.[7] 1 листопада 2013 з нагоди Всесвітнього дня заощаджень працівники банку провели екскурсію Кредобанком львівським школярам.[8]

Співпраця з візовими центрами Польщі[ред. | ред. код]

Кредобанк є одним з двох польських банків (інший — Ідея Банк) який має право приймати оплату сервісного збору за подачу документів в пунктах прийому візових анкет до Польщі.[9]

В червні 2020 року Кредобанк впровадив онлайн оплату послуг візових центрів [Архівовано 5 січня 2022 у Wayback Machine.]. Новий сервіс дозволяє сплатити збір за розгляд заяви на отримання національної візи Польщі картою будь-якого українського банку, не відвідуючи банківське відділення, а також значно скоротити час прийому платежу в касі банку.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в г [Джерело: НБУ, станом на 01.10.2021]
 2. а б в Структура власності АТ «Кредобанк», станом на 1 січня 2022 року [Архівовано 11 липня 2018 у Wayback Machine.] bank.gov.ua
 3. Дані у розрізі банків-членів платіжних систем щодо кількості платіжних карток та інфраструктури їх обслуговування за станом на 01.01.2018 [Архівовано 5 лютого 2016 у Wayback Machine.] bank.gov.ua, процитовано: 16.02.2018
 4. Кількість структурних підрозділів банків, станом на 01.01.2018 [Архівовано 28 червня 2018 у Wayback Machine.] bank.gov.ua, процитовано: 16.02.2018
 5. «Загальна ощадна каса» повертається до Львова [Архівовано 14 жовтня 2013 у Wayback Machine.] Молода Галичина (газета), 13 серпня 2004
 6. Кредобанк проводить ребрендинг [Архівовано 6 листопада 2013 у Wayback Machine.] www.sbb.in.ua, Sep 9, 2013
 7. «Кредобанк» виступив партнером ХІІІ Міжнародного економічного форуму у Львові [Архівовано 12 листопада 2013 у Wayback Machine.] Гал-Info, 16 Жовтня 2013
 8. Школярів найбільше цікавило, як виглядає банківський сейф з грішми: "Кредобанк"відкрив двері для дітей [Архівовано 12 листопада 2013 у Wayback Machine.] Гал-Info, 05 Листопада 2013
 9. Процес подачі заяви на отримання візи до ППВА. Архів оригіналу за 2 квітня 2015. Процитовано 6 березня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]