Ідея Банк (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ідея Банк)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПАТ «Ідея Банк»
Тип Публічне акціонерне товариство
Ліцензія № 96 від 04.11.2011 року
Діяльність Комерційний банк
Спеціалізація Фінансові послуги
Девіз Різні люди, різні ідеї – один банк. Ідея Банк!
Засновано 31 серпня 1989 (29 років)
Головний офіс Львів, вул. Валова, 11
Ключові особи Михайло Власенко (Голова Правління)
Власний капітал 422 млн грн (01.01.2018)[1]
Активи 4,339 млрд грн (01.01.2018)[1]
Чистий прибуток 148,544 млн грн (2017)[1]
Кількість співробітників 336 (2014)[2]
Материнська компанія Getin Holding
Власник(и) Getin Holding (99,6%)[3]
Аудитор Аудит-сервіс ІНК
Сайт ideabank.ua
ideabank.ua

Ідея Банк — український банк з головним офісом у Львові. Один з найперших комерційних банків в Україні, заснований у 1989 році під назвою «Прикарпатлісбанк». Пізніше неодноразово змінював назву: у 1995 на «Прикарпаття», у 2007 на «Плюс Банк», з 2011 року має теперішню назву — «Ідея Банк».

Станом на 1 січня 2018 року, загальні активи Ідея банку складали 4,3 мільярда гривень, за їх розмірами він займає 31 місце серед усіх 82 банків в Україні. Мережа обслуговування банку включає в себе 82 відділення у всіх регіонах України. Банкномати входять в об'єднану мережу АТМоСфера яка разом налічує близько 1000 одиниць. Ідея банком емітовано близько 166 тис. платіжних карток.[1][4][5]

Чистий прибуток Ідея банку в 2017 році склав 148,5 мільйонів гривень, що є в 2,7 рази більше за прибуток в попередньому році (53,3 млн грн у 2016).[1][6] З 2007 року банк входить в польську фінансову групу Getin Holding. Група, серед іншого, включає однойменні банки в Польщі, Румунії та Білорусі.[7]

Про банк[ред. | ред. код]

Будинок на Валовій 11 у Львові, Головний офіс Ідея-банку

ПАТ «Ідея Банк» є частиною однієї з найбільших фінансових груп Центрально-Східної Європи — Getin Holding S.A. Із входженням до цієї міжнародної групи у банку здійснено комплекс перетворень та нововведень, починаючи від стратегії розвитку і закінчуючи перебудовою внутрішньої структури управління і організації роботи банку. Інвестори принесли нові технології та інструменти, які добре зарекомендували на європейському ринку.

Свідченням довіри до Банку є факт постійного зростання депозитного портфеля, який за 2010 рік зріс з 23,9% до 109,2%. «Ідея Банк» розвивається та впроваджує нові продукти та сервіси. Серед яких: іпотека, лізинг, інтернет-банкінг та платіжні картки.

Історія[ред. | ред. код]

1989 р. — в Державному банку колишнього СРСР зареєстровано Комерційний банк розвитку лісової та деревообробної промисловості Прикарпаття «Прикарпатлісбанк», який і став базою теперішньої фінансово-кредитної установи — ПАТ «Ідея Банк».
1995 р. — на Загальних зборах акціонерів прийнято рішення про реорганізацію Комерційного банку «Прикарпатлісбанк» у ВАТ "Акціонерний комерційний банк «Прикарпаття».
2007 р. — прихід у банк інвестора — польської фінансової групи Getin Holding S.A., яка в результаті угоди стала власником 93% акцій ВАТ «АКБ Прикарпаття».
2007 р. — Протоколом Загальних зборів акціонерів затверджено нове найменування Банку — ВАТ «Плюс Банк».
2009 р. — Відкрите акціонерне товариство «Плюс Банк» перейменовано на Публічне акціонерне товариство «Плюс Банк».
2010 р. — Рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» оголосило про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу uaBBB (прогноз — стабільний) Публічному акціонерному товариству «Плюс Банк» (м. Івано-Франківськ).
2011 р. — ПАТ «Плюс Банк» відзначив 22-річний ювілей. Він є ровесником сучасної банківської системи України, яка виникла при формуванні в країні ринкових відносин.
2011 р. — ПАТ «Плюс Банк» перейменовано на Публічне акціонерне товариство «Ідея Банк».

Акціонери[ред. | ред. код]

Основним акціонером ПАТ «Ідея Банк» є Getin Holding S.A. (Республіка Польща). Getin Holding S.A. — інвестує в компанії з високим потенціалом росту, що працюють у секторі фінансових послуг для приватних клієнтів та малого бізнесу.

В склад Getin Holding S.A. входять: Idea Bank, Idea Leasing, Idea Expert, Tax Care, M.W. Trade.

Getin Holding S.A. діє також на ринках за межами Польщі. В Східній Європі — це Idea Bank (Україна), Idea Bank (Білорусь), Idea Bank (Румунія) та Carcade (Росія).

Getin Holding S.A. належить до однієї з найбільших груп, що котуються на Фондовій Біржі цінних паперів у Варшаві (підтвердженням цього є місце групи в першій двадцятці компаній).

Рейтинги та нагороди[ред. | ред. код]

"Перший Національний Конкурс «Банк року-2009» за версією журналу «Банкіръ» — Диплом у номінації «Найкращий банк — партнер страхової компанії».

«Перший Всеукраїнський Конкурс Пані Банкір-2009» за версією журналу «Банкіръ» — Дипломом нагороджена член Спостережної Ради «Ідея Банк» Агнєшка Шиманюк.

"Конкурс «Банк року-2010» за версією журналу «Банкіръ» — Приз у номінації «Найкращий банк з надання послуг населенню».

"Конкурс «Банк якому довіряють за 2010 р.» за версією журналу «Банкіръ» — Диплом.

Співпраця з Пунктами прийому візових анкет до Польщі[ред. | ред. код]

В кінці 2014 року Пункти прийому візових анкет до Польщі почали вимагати сплату сервісного збору за подачу документів на отримання візи виключно у будь-якому відділенні Ідея банку або Кредобанку.[8]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]