Крымская правда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крымская правда
Країна Flag of Russia.svg Росія і Flag of Ukraine.svg Україна
Тема політика, соціологія
Мова російська
Жанр інформація
Місце публікації Сімферополь, Керч

Засновано 1918
Редактор Novitsky Paveld і Костянтин Михайлович Бахарєв
Припинення публікацій місто Сімферополь вул. Пролетарська 2/11

c-pravda.ru
Нагороди
орден Трудового Червоного Прапора медаль «За оборону Севастополя»

«Крымская правда» (укр. Кримська правда) — російськомовна газета, що виходить у Криму. Головний редактор — Бахрєєв Михайло Олексійович.

Газета відома своїми антиукраїнськими настроями та роздмухування сепаратизму на Кримському півострові.

Після розвалу СРСР «Кримська правда» виходила з закликами від'єднання Криму від України, що мали на меті згодом приєднати його до складу Російської Федерації.

«Крымская правда» активно підтримувала Декларацію про державний суверенітет Криму від 4 вересня 1991 (скасована постановою Верховної Ради України від 17 листопада 1994 року як така, що не відповідає Декларації про державний суверенітет України та Конституції України[1]), в якій зазначалося, що Крим вважається учасником союзного договору і зовсім не згадувалося про входження півострова до складу України.

Під час підготовки до проведення Всеукраїнського референдуму 1991 року, де мало вирішитися питання про підтримку народом Акту проголошення незалежності України, ця газета активно пропагувала тезу, що «Крим — це не Україна».

Заклики провокативного характеру, що суперечать Конституції України, з'являються на шпальтах «Кримської правди» і в наш час. Так 22 лютого 2013 року в цій газеті було надруковано текст під назвою «З хохлами каші не звариш», що розпалює міжнаціональну ворожнечу й підпадає під дію Кримінального кодексу.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]