Крінагор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Крінагор
Народився між 70 до н. е. та 65 до н. е.
Мітілени
Помер між 10 й 18
Рим
Національність греки
Діяльність політик, поет

Крінагор (*Κριναγόρας, між 70 до н. е. та 65 до н. е. —між 10 й 18) — давньогрецький політик та поет часів остаточного занепаду елліністичних держав.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з впливової та знатної родини міста-держави Мітілени (о. Лебос). Про його баткьів та діяльність відомо замало. Напевне користувався пошаною своїх громадян. Тому став у 45 році до н. е. одним з послів міста до Риму. Тут Крінагор був серед тих, хто вів перемовини з Гаєм Юлієм Цезарем, який планував Парфянський похід. Після повернення до Мітілен про життя Крінагора нічого невідомо. Він повертається до Риму у 26 році до н. е. (також у складі посольства). після завершення грмоадянської війни між Октавіаном та Антонієм.

Незабаром після цього Крінагор остаточно перебирається до Риму, завдяки підтримці Октавії Молодшої входить до римського літературного кола, а потім й до почту імператора Октавіана Августа. Помер тут приблизно між 10 та 18 роками.

Творчість[ред.ред. код]

З доробку Крінагора мало що збереглося. Відомо, що він складав вірші на честь римських богів. Втім про їх назву та зміст немає відомостей. Знано лише про 50 епіграм Крінагора, що увійшли до Палатинської анталогії. Ці епіграми були на випадок, торкалися повсякденого життя. В них також Крінагор уславив Тиберія, Друза Германіка, Марка Марцелла, Антонію, Клеопатру Селену.

Джерела[ред.ред. код]

  • Pierre Waltz, Anthologie Grecque, ed. Les Belles Lettres, Paris, 1960, vol. I, p. 13
  • Lesky, Albin (1976). Historia de la literatura griega. Madrid: Gredos. pp. 842–843.