Латиноамериканська музика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Латиноамериканська музика
Стилістичні походження
Походження
1600-ті
Типові інструменти
Споріднені жанри
Латин-поп, латин-джаз, латин-рок
Зовнішні відеофайли
«Flor De Campo»

Латиноамерика́нська му́зика (ісп. música latinoamericana) — узагальнена назва музичних стилів і жанрів країн Латинської Америки, а також музика вихідців з цих країн, які компактно проживають на території інших держав і утворюють великі латиноамериканські спільноти (наприклад, у США). У розмовній мові часто використовується скорочена назва «латинська музика» (ісп. música latina).

Латиноамериканська музика, роль якої в повсякденному житті Латинської Америки вельми висока, є сплавом багатьох музичних культур, проте основу її складають три компоненти: іспанська (або португальська), африканська і індіанська музичні культури. Як правило, латиноамериканські пісні виконуються іспанською або португальською мовами, рідше — французькою. Латиноамериканські виконавці, що живуть у США, зазвичай двомовні і нерідко використовують тексти англійською мовою.

Власне іспанська та португальська музика не відноситься до латиноамериканської, бувши, однак, тісно пов'язана з останньою великою кількістю зв'язків; причому вплив іспанської та португальської музики на латиноамериканську обопільно.

Попри те, що латиноамериканська музика вкрай неоднорідна і в кожній країні Латинської Америки має свої особливості, стилістично її можна поділити на кілька основних регіональних стилів: Андську музику;

  • центральноамериканську музику;
  • карибської музики;
  • аргентинську музику;
  • мексиканську музику;
  • бразильську музику.

Слід, однак, мати на увазі, що такий розподіл дуже умовно і межі цих музичних стилів сильно розмиті.

Андська музика

[ред. | ред. код]

До андської музики зазвичай відносять музику заходу Південної Америки: Перу, Еквадору, Болівії та Чилі, гірських районів Колумбії і Венесуели. Андська музика найбільше з усіх латиноамериканських музичних жанрів знаходиться під впливом індіанських традицій. Як правило, вплив африканської музичної культури в ній незначно або повністю відсутній, а в ряді традиційних жанрів практично не відчувається і іспанський вплив.

Центральноамериканська музика

[ред. | ред. код]

До центральноамериканської музики, відповідно до її назви, відносять музику країн Центральної Америки: Гватемали, іспаномовної частини Белізу, Сальвадору, Гондурасу, Нікарагуа, Коста-Рики, Панами, частини Колумбії і Венесуели.

Карибська музика

[ред. | ред. код]

Ця група стилів охоплює латиноамериканську музику численних островів басейну Карибського моря, а також узбережжя країн, що омиваються ім. До карибської музики відносять музику Куби, Пуерто-Рико, Домініканської Республіки, узбережжя Венесуели і Колумбії, а також «франкомовну» музику Гаїті, Гваделупи та Мартиніки (часто під «Латинською Америкою» розуміють тільки іспано- та португаломовних її частина, тоді як французька мова з такою ж часткою обґрунтованості може бути віднесений до «латинським» мов).

В силу великих розмірів і «самодостатності» країн, музику Аргентини, Мексики і Бразилії виділяють в окремі групи.

Крім того, існує кілька жанрів, породжених традиційної латиноамериканською музикою, але не мають «прив'язки» до якогось конкретного регіону: латин-джаз;

латин-поп;

латин-рок.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Латиноамериканська музика[недоступне посилання з квітня 2019] на сайті Open Directory Project (англ.)