Лебідь американський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Американський лебідь
Bewicks.swan.slimbridge.arp.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Гусеподібні (Anseriformes)
Родина: Качкові (Anatidae)
Підродина: Гусині (Anserinae)
Рід: Лебідь (Cygnus)
Вид: Американський лебідь
Біноміальна назва
Cygnus columbianus
Ord, 1815
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Cygnus columbianus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Cygnus columbianus
ITIS logo.svg ITIS: 174987
IUCN logo.svg МСОП: 22679862
Fossilworks: 83421

Американський ле́бідь або американський тундровий ле́бідь (Cygnus columbianus) — невеликого розміру лебідь, розповсюджений у тундровій зоні північної півкулі. Декотрі орнітологи малого лебедя (підвид C. c. bewickii), що мешкає в Палеарктиці, виділяють в окремий вид, але більшість вчених все ж вважають, що це один з двох підвидів тундрового лебедя. Другий підвид C. c. columbianus розповсюджений у Північній Америці. Інколи російські популяції, що мешкають східніше Таймиру, виділяють у підвид C. c. jankowskii, проте така практика не є загальноприйнятою.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина 120–145 см при вазі до 9 кг. Зовнішністю схожий з лебедем-кликуном. Він більший за розмірами за малого лебедя, наділений доволі тонкою шиєю. Дзьоб цього лебедя майже чорний, лише трохи жовтуватий. Пір'я білого кольору.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Населяє тундру та лісотундру. Гніздиться в найглухіших і важкодоступних місцях. Доволі колективний птах. Під час польоту видає свист. Живиться здебільшого рослинною їжею, вживає також безхребетних.

Птахи утворюють пари у 3-4-річному віці, які залишаються разом на все життя. Цей лебідь починає розмножуватися у віці 5-6 років. Самиця відкладає 4-6 яєць і насиджує їх близько одного місяця.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає у Північній Америці від Аляски до Баффінової Землі. Зимує уздовж Тихоокеанського узбережжя Північної Америки до Каліфорнії й Атлантичного океану — до Флориди. Зустрічається іноді в Євразії. Загальна чисельність цього птаха сягає 300 тисяч особин.

Систематика[ред. | ред. код]

Американський лебідь дуже близький до лебедя малого, яких нерідко розглядають як один вид. У такому випадку виділяють два підвиди:

  • Cygnus columbianus bewickii (Yarrell, 1830)
  • Cygnus columbianus columbianus (Ord, 1815)
Птах у повітрі

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Джерела[ред. | ред. код]