Легка атлетика на літніх Олімпійських іграх 2012

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Легка атлетика на літніх Олімпійських іграх 2012
Легка атлетика на літніх Олімпійських іграх 2012
Загальна інформація
Місто Велика Британія Лондон
Країни-учасниці 202
Кількість атлетів 2080
Розігрується медалей 47 комплектів
Відкриття 3 серпня
Закриття 12 серпня
Арена Олімпійський стадіон
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Змагання з легкої атлетики на літніх Олімпійських іграх 2012 були проведені 3-12 серпня в Лондоні на Олімпійському стадіоні[1].

Олімпійські чемпіони зі спортивної ходьби та марафонського бігу визначались на шосейних трасах, прокладених вулицями міста.


Призери[ред. | ред. код]

Чоловіки[ред. | ред. код]

Дисципліни Золото Срібло Бронза
100 метрів
детальніше
 Усейн Болт
Ямайка
9,63 OR  Йоган Блейк
Ямайка
9,75  Джастін Гетлін
США
9,79
200 метрів
детальніше
 Усейн Болт
Ямайка
19,32  Йоган Блейк
Ямайка
19,44  Воррен Вейр
Ямайка
19,84
400 метрів
детальніше
 Кірані Джеймс
Гренада
43,94  Лугелін Сантос
Домініканська Республіка
44,46  Лалонд Гордон
Тринідад і Тобаго
44,52
800 метрів
детальніше
 Давід Рудіша
Кенія
1.40,91 WR  Найджел Амос
Ботсвана
1.41,73  Тімоті Кітум
Кенія
1.42,53
1500 метрів
детальніше
 Тауфік Махлуфі
Алжир
3.34,08  Лео Манзано
США
3.34,79  Абдалааті Ігідер
Марокко
3.35,13
5000 метрів
детальніше
 Мо Фара
Велика Британія
13.41,66  Деджен Гебремескел
Ефіопія
13.41,98  Томас Лонгосіва
Кенія
13.42,36
10000 метрів
детальніше
 Мо Фара
Велика Британія
27.30,42  Гален Рупп
США
27.30,90  Таріку Бекеле
Ефіопія
27.31,43
110 метрів з бар'єрами
детальніше
 Ерієс Меррітт
США
12,92  Джейсон Річардсон
США
13,04  Генсл Парчмент
Ямайка
13,12
400 метрів з бар'єрами
детальніше
 Фелікс Санчес
Домініканська Республіка
47,63  Майкл Тінслі
США
47,91  Хав'єр Кулсон
Пуерто-Рико
48,10
3000 метрів з перешкодами
детальніше
 Єзекіїль Кембой
Кенія
8.18,56  Маєдін Мекіссі-Бенаббад
Франція
8.19,08  Абель Мутаї
Кенія
8.19,73
4×100 метрів
детальніше
Ямайка Ямайка
Неста Картер
Йоган Блейк
Майкл Фрейтер
Йоган Блейк
Кемар Бейлі-Коул (забіг)
36,84 WR Тринідад і Тобаго Тринідад і Тобаго
Марк Бернз
Кестон Бледмен
Еммануель Калландер
Річард Томпсон
38,12 Франція Франція
Джиммі Віко
Крістоф Леметр
П'єр-Алексі Пессоно
Рональ Поньйон
38,16
4×400 метрів
детальніше
Багамські Острови Багамські Острови
Кріс Браун
Деметріус Піндер
Майкл Метью
Рамон Міллер
2.56,72 США США
Тоні Маккей
Джош Менс
Брайшон Неллум
Енджело Тейлор
Мантео Мітчелл (забіг)
2.57,05 Тринідад і Тобаго Тринідад і Тобаго
Ейд Аллейн-Форт
Лалонд Гордон
Деон Лендор
Джаррін Соломон
2.59,40
Марафон
детальніше
 Стівен Кіпротіч
Уганда
2:08.01  Абель Кіруї
Кенія
2:08.27  Вілсон Кіпсанг Кіпротіч
Кенія
2:09.37
Ходьба 20 кілометрів
детальніше
 Чень Дін
Китай
1:18.46 OR  Ерік Баррондо
Гватемала
1:18.57  Ван Чжень
Китай
1:19.25
Ходьба 50 кілометрів
детальніше
 Джеред Теллент
Австралія
3:36.53 OR  Си Тяньфен
Китай
3:37.16  Роберт Геффернан
Ірландія
3:37.54
Стрибки у висоту
детальніше[2]
 Ерік Кайнард
США
2,33  Мутаз Есса Баршим
Катар
 Дерек Друен
Канада
 Роберт Грабарз
Велика Британія
2,29 не вручена
Стрибки з жердиною
детальніше
 Рено Лавіллені
Франція
5,97 OR  Б'єрн Отто
Німеччина
5,91  Рафаель Гольцдеппе
Німеччина
5,91
Стрибки у довжину
детальніше
 Грег Резерфорд
Велика Британія
8,31  Мітчелл Вотт
Австралія
8,16  Вілл Клей
США
8,12
Потрійний стрибок
детальніше
 Крістіан Тейлор
США
17,81  Вілл Клей
США
17,62  Фабріціо Донато
Італія
17,48
Штовхання ядра
детальніше
 Томаш Маєвський
Польща
21,89  Давід Шторль
Німеччина
21,86  Різ Гоффа
США
21,23
Метання диска
детальніше
 Роберт Гартінг
Німеччина
68,27  Есан Гададі
Іран
68,18  Герд Кантер
Естонія
68,03
Метання молота
детальніше
 Парш Крістіан
Угорщина
80,59  Прімож Козмус
Словенія
79,36  Мурофусі Кодзі
Японія
78,71
Метання списа
детальніше
 Кешорн Волкотт
Тринідад і Тобаго
84,58  Антті Руусканен
Фінляндія
84,12  Вітеслав Веселий
Чехія
83,34
Десятиборство
детальніше
 Ештон Ітон
США
8869  Трей Гарді
США
8671  Леонель Суарес
Куба
8523

Жінки[ред. | ред. код]

Дисципліни Золото Срібло Бронза
100 метрів
детальніше
 Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс
Ямайка
10,75  Кармеліта Джетер
США
10,78  Вероніка Кемпбелл-Браун
Ямайка
10,81
200 метрів
детальніше
 Еллісон Фелікс
США
21,88  Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс
Ямайка
22,09  Кармеліта Джетер
США
22,14
400 метрів
детальніше
 Саня Річардс-Росс
США
49,55  Крістін Огуруоґу
Велика Британія
49,70  Діді Троттер
США
49,72
800 метрів
детальніше
 Кастер Семеня
Південно-Африканська Республіка
1.57,23  Катерина Поїстогова
Росія
1.57,53  Памела Джелімо
Кенія
1.57,59
1500 метрів
детальніше
 Мар'ям Юсуф Джамал
Бахрейн
4.10,74  Тетяна Томашова
Росія
4.10,90  Абеба Арегаві
Ефіопія
4.11,03
5000 метрів
детальніше
 Месерет Дефар
Ефіопія
15.04,27  Вів'єн Черуйот
Кенія
15.04,73  Тірунеш Дібаба
Ефіопія
15.05,15
10000 метрів
детальніше
 Тірунеш Дібаба
Ефіопія
30.20,75  Саллі Кіп'єго
Кенія
30.26,37  Вів'єн Черуйот
Кенія
30.30,44
100 метрів з бар'єрами
детальніше
 Саллі Пірсон
Австралія
12,35 OR  Дон Гарпер
США
12,37  Келлі Веллс
США
12,48
400 метрів з бар'єрами
детальніше
 Наталя Антюх
Росія
52,70  Лашинда Демус
США
52,77  Зузана Гейнова
Чехія
53,38
3000 метрів з перешкодами
детальніше
 Габіба Грібі
Туніс
9.08,37  Софія Ассефа
Ефіопія
9.09,84  Мілка Чейва
Кенія
9.09,88
4×100 метрів
детальніше
США США
Тіанна Медісон
Еллісон Фелікс
Б'янка Найт
Кармеліта Джетер
Дженеба Тармо (забіг)
Лорін Вільямс (забіг)
40,82 WR Ямайка Ямайка
Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс
Шерон Сімпсон
Вероніка Кемпбелл-Браун
Керрон Стюарт
Саманта Генрі-Робінсон (забіг)
Скіллоні Калверт (забіг)
41,41 Україна Україна
Олеся Повх
Христина Стуй
Марія Рємєнь
Єлизавета Бризгіна
42,04
4×400 метрів
детальніше
США США
Франсена Маккорорі
Саня Річардс-Росс
Діді Троттер
Еллісон Фелікс
Кіша Бейкер (забіг)
Даймонд Діксон (забіг)
3.16,87 Ямайка Ямайка
Крістін Дей
Розмарі Вайт
Новлін Вільямс
Шеріка Вільямс
Шеріфа Ллойд (забіг)
3.20,95 Україна Україна
Аліна Логвиненко
Ольга Земляк
Анна Ярощук
Наталія Пигида
3.23,57
Марафон
детальніше
 Тікі Джелана
Ефіопія
2:23.07 OR  Пріска Джепту
Кенія
2:23.12  Тетяна Архипова
Росія
2:23.29
Ходьба 20 кілометрів
детальніше
 Олена Лашманова
Росія
1:25.02 WR  Цєян Шеньцзє
Китай
1:25.16  Лю Хун
Китай
1:26.00
Стрибки у висоту
детальніше
 Ганна Чичерова
Росія
2,05  Бріджетта Барретт
США
2,03 не розподілена[3]
Стрибки з жердиною
детальніше
 Дженн Сур
США
4,75  Яріслей Сілва
Куба
4,75  Олена Ісинбаєва
Росія
4,70
Стрибки у довжину
детальніше
 Бріттні Різ
США
7,12  Олена Соколова
Росія
7,07  Дженей Делоуч
США
6,89
Потрійний стрибок
детальніше
 Ольга Рипакова
Казахстан
14,98  Катерін Ібаргуен
Колумбія
14,80  Ольга Саладуха
Україна
14,79
Штовхання ядра
детальніше
 Валері Адамс
Нова Зеландія
20,70  Ґун Ліцзяо
Китай
20,22  Лі Лін
Китай
19,63
Метання диска
детальніше
 Сандра Перкович
Хорватія
69,11  Лі Яньфен
Китай
67,22  Яреліс Барріос
Куба
66,38
Метання молота
детальніше
 Аніта Влодарчик
Польща
77,60  Бетті Гайдлер
Німеччина
77,13  Чжан Веньсю
Китай
76,34
Метання списа
детальніше
 Барбора Шпотакова
Чехія
69,55  Крістіна Оберґфелль
Німеччина
65,16  Лінда Шталь
Німеччина
64,91
Семиборство
детальніше
 Джессіка Енніс
Велика Британія
6955  Ліллі Шварцкопф
Німеччина
6649  Аустра Скуїте
Литва
6599

Медальний залік[ред. | ред. код]

 Місце  Країна Золото Срібло Бронза Загалом
1 США США 10 11 7 28
2 Ямайка Ямайка 4 5 3 12
3 Росія Росія 4 3 3 10
4 Велика Британія Велика Британія 4 2 0 6
5 Ефіопія Ефіопія 3 2 3 8
6 Кенія Кенія 2 4 7 13
7 Австралія Австралія 2 1 0 3
8 Польща Польща 2 0 0 2
9 Німеччина Німеччина 1 2 5 8
10 Китай Китай 1 4 4 9
11 Тринідад і Тобаго Тринідад і Тобаго 1 1 2 4
12 Франція Франція 1 1 1 3
13 Домініканська Республіка Домініканська Республіка 1 1 0 2
14 Чехія Чехія 1 0 2 3
15 Алжир Алжир 1 0 0 1
Багамські Острови Багамські Острови 1 0 0 1
Бахрейн Бахрейн 1 0 0 1
Хорватія Хорватія 1 0 0 1
Гренада Гренада 1 0 0 1
Угорщина Угорщина 1 0 0 1
Казахстан Казахстан 1 0 0 1
Нова Зеландія Нова Зеландія 1 0 0 1
Туніс Туніс 1 0 0 1
Уганда Уганда 1 0 0 1
ПАР ПАР 1 0 0 1
26 Куба Куба 0 1 2 3
27 Ботсвана Ботсвана 0 1 0 1
Колумбія Колумбія 0 1 0 1
Фінляндія Фінляндія 0 1 0 1
Гватемала Гватемала 0 1 0 1
Іран Іран 0 1 0 1
Словенія Словенія 0 1 0 1
Катар Катар 0 1 0 1
Канада Канада 0 1 0 1
35 Україна Україна 0 0 3 3
36 Естонія Естонія 0 0 1 1
Ірландія Ірландія 0 0 1 1
Італія Італія 0 0 1 1
Японія Японія 0 0 1 1
Литва Литва 0 0 1 1
Марокко Марокко 0 0 1 1
Пуерто-Рико Пуерто-Рико 0 0 1 1

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Athletics at the 2012 London Summer Games. www.sports-reference.com. Архів оригіналу за 9 березень 2020. Процитовано 9 березня 2020. 
  2. На початку 2019 Спортивний арбітражний суд визнав росіянина Іван Ухов, який переміг у Лондоні, винуватим у порушенні анти-допінгових правил з дискваліфікацією результатів, які включали його олімпійський виступ (MEDIA RELEASE: ATHLETICS - ANTI-DOPING: THE COURT OF ARBITRATION FOR SPORT (CAS) ISSUES DECISIONS IN 12 FIRST-INSTANCE DISCIPLINARY PROCEDURES CONCERNING RUSSIAN TRACK AND FIELD ATHLETES. Спортивний арбітражний суд. Архів оригіналу за 14 березень 2020. Процитовано 14 березня 2020. )
  3. На початку 2019 Спортивний арбітражний суд визнав росіянку Світлану Школіну, яка здобула «бронзу» в Лондоні, винуватою у порушенні анти-допінгових правил з дискваліфікацією результатів, які включали її олімпійський виступ (MEDIA RELEASE: ATHLETICS - ANTI-DOPING: THE COURT OF ARBITRATION FOR SPORT (CAS) ISSUES DECISIONS IN 12 FIRST-INSTANCE DISCIPLINARY PROCEDURES CONCERNING RUSSIAN TRACK AND FIELD ATHLETES. Спортивний арбітражний суд. Архів оригіналу за 14 березень 2020. Процитовано 14 березня 2020. )

Джерела[ред. | ред. код]