Лемури (тварини)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лемури
Лемур котячий (Lemur catta)
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Підряд: Мокроносі (Strepsirhini)
Інфраряд: Лемуровиді (Lemuriformes)
Надродина: Лемури (Lemuroidea)
Gray 1821
Понад 100 сучасних видів
Мапа поширення лемурів
Мапа поширення лемурів
Родини

Archaeolemuridae
Cheirogaleidae
Daubentoniidae
Indriidae
Lemuridae
Lepilemuridae
Megaladapidae
Palaeopropithecidae

Посилання
Вікісховище: Lemuroidea
ITIS: 943781
Fossilworks: 231656

Лемури (Lemuroidea) — надродина мокроносих приматів. Ця група приматів зустрічається лише на Мадагаскарі і Коморських островах. Сьогодні близько 100 видів лемурів мешкають по всьому острову. Через вирубку лісів і полювання багато лемурів знаходяться під загрозою вимирання.

Назва[ред. | ред. код]

Назва походить від злих духів римської міфології. За повір'ями давніх римлян душі померлих, що не потрапляли у потойбічний світ, блукали по землі, втручаючись у справи живих. При цьому одні намагались допомогти людям, особливо своїм родичам, — ці добрі духи відомі як лари. Інші ж, яких називали лемурами, навпаки, вважались злими духами. Цей образ, мабуть, спав на думку європейським натуралістам, які знайшли у нововідкритих південних землях цих дивних істот.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Весь зовнішній вигляд лемурів сформований життям у кронах дерев. Типова їжа лемурів — фрукти, комахи, пташині яйця, мед, м'які та солодкі частини рослин. Деякі види перейшли на чисте вегетаріанство, навчившись їсти листя і навіть кору деяких дерев. Інші, особливо дрібні, надають перевагу тваринній їжі. Але справжніх хижаків серед них немає. Одні лемури є затятими відлюдниками, терплячи один одного лише в період розмноження, інші — справжні колективісти, живуть великими постійними зграями. Серед лемурів можна знайти і денні, і нічні, і сутінкові види.

Класифікація[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]