Лодовіко Феррарі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лодовіко Феррарі
Народився 2 лютого 1522[1][2]
Болонья, Папська держава
Помер 5 жовтня 1565[2] (43 роки)
Болонья, Папська держава
Галузь наукових інтересів Алгебра
Заклад Болонський університет
Науковий керівник Джироламо Кардано

Лодовіко Феррарі (італ. Lodovico Ferrari; 2 лютого 1522, Болонья — 5 жовтня 1565, Болонья) — італійський математик, найбільш відомий знаходженням загального розв'язку рівняння четвертого степеня.

Народившись в бідній сім'ї, Лодовіко в 15 років йде служити помічником до відомого на той час Джироламо Кардано. Ходячи на лекції Кардано, Лодовіко вивчає грецьку, латинську мови, а також математику.

В цей період Кардано вже був знаменитий своїм відкриттям методом розв'язку рівняння третього степеня. Феррарі зумів знайти схожий метод для розв'язку рівняння четвертого степеня. Цих два алгоритми Кардано опублікував у своїй книзі «Велике Мистецтво» (лат. Ars magna).

Після цієї публікації, Лодовіко мав знамениту суперечку з іншим італійським математиком Нікколо Тарталья, з приводу знаходження розв'язку кубічного рівняння. Згодом, 10 серпня 1548 року, Тарталья і Феррарі зустрілись в Мілані для публічного математичного змагання, з якого Феррарі вийшов переможцем.

В 1540 році вісімнадцятилітній Лодовіко став професором Міланського університету. В 1556 році він повертається в рідну Болонью, де теж стає професором місцевого університету. Проте згодом, не доживши до 44 років, він передчасно вмер. Згідно з чутками сестра отруїла його миш'яком.

На його честь названо астероїд 21331 Лодовікоферрарі.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]