Лукум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Різні сорти лукуму на вітрині стамбульського магазину

Луку́м (локу́м; тур. rahat-lokum — це східний кондитерський виріб з цукру, борошна, крохмалю, можливо з додаванням горіхів або без горіхів. Назва цих солодощів походить від араб. rahat-al-luqum‎ — що означає буквально в перекладі з арабського — комфортні (приємні, зручні) шматочки. Арабське слово раха(т) (в якому закінчення "т" в називному відмінку в розмовній мові не вимовляється, в літературній читається, як "тон") — буквально означає ніга, задоволення, приємний, комфортний відпочинок, та слова лукма (т), в однині жіночого роду, яке означає буквально шматочок, а в множині звучить, як лукум, й перекладається, як шматочки. 

Інгредієнти змішуються в різних пропорціях, від пропорцій залежить більш ніжна, або більш туга консистенція солодощів. В залежності від сорту, для об'єднання інгредієнтів використовують воду або сік, додають різні горіхи (фісташки, мигдаль, грецький горіх). Найпоширеніший рахат-лукум, який в Україні відомий під назвою «лукум».

В арабських країнах ці солодощі відомі під назвою - "раха(т)" (закінчення "т" пишеться, вказуючи на жіночий рід, але не вимовляється в називному відмінку, а в інших відмінках вимовляється, наприклад: рахатті - мій комфорт, моя ніга; рахтек - твій комфорт (при зверненні до чоловіка), рахатукі - твій комфорт (при зверненні до жінки). Найкращий спосіб вживати ці солодощі (тільки м'якої консистенції) — разом з тонким, не дуже солодким печивом з пісочного тіста, наприклад, таким як несолоні крекери, печиво "Марія", або "Зоологічне".

Історія[ред. | ред. код]

Рахат-лукум був вперше створений турецьким кондитером Алі Мугиддін Хаджі Бекиром в Стамбулі кінця XVIII ст..


Посилання[ред. | ред. код]