Люблянський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Головна будівля Люблянського університету

Люблянський університет (словен. Univerza v Ljubljani) — один із найвідоміших університетів Словенії, в якому навчаються більш як 64 тисячі студентів. Університет веде підготовку фахівців на 22 факультетах, маючи крім того 3 академії мистецтв і коледж, Люблянський університет є одним із найбільших університетів Європи.

Історія[ред.ред. код]

Університет був заснований у 1919 році в центрі Любляни. Ще в XVII столітті в місті працювали гуманітарна та богословська академії, а в 1810 році під час французької влади був заснований перший університет, який проте незабаром був знову закритий. Сьогодні в університеті працюють 3500 професорів і наукові асистенти, а також 900 технічних і адміністративних співробітників. Річний бюджет становить близько 250 млн євро. До заснування університетів в Маріборі (1978) і Примор'ї (2001) університет Любляни на протязі майже 50 років був єдиним університетом Словенії.

Більшість факультетів розташована в центральній будівлі університету і знаходяться в центрі Любляни, типового студентського міста з населенням 265 тисяч чоловік. Деякі факультети розташовані за містом.

Університет входить в асоціацію університетів Європи Утрехтська мережа.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]