Люблянський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Головна будівля Люблянського університету

Люблянський університет (словен. Univerza v Ljubljani) — один із найвідоміших університетів Словенії, в якому навчаються більш як 64 тисячі студентів. Університет веде підготовку фахівців на 22 факультетах, маючи крім того 3 академії мистецтв і коледж, Люблянський університет є одним із найбільших університетів Європи.

Історія[ред.ред. код]

Вигляд Конгресової площі[sl] перед головною будівлею Університету

Університет був заснований у 1919 році в центрі Любляни. Ще в XVII столітті в місті працювали гуманітарна та богословська академії, а в 1810 році під час французької влади був заснований перший університет, який проте незабаром був знову закритий. Сьогодні в університеті працюють 3500 професорів і наукові асистенти, а також 900 технічних і адміністративних співробітників. Річний бюджет становить близько 250 млн євро. До заснування університетів в Маріборі (1978) і Примор'ї (2001) університет Любляни на протязі майже 50 років був єдиним університетом Словенії.

Більшість факультетів розташована в центральній будівлі університету і знаходяться в центрі Любляни, типового студентського міста з населенням 265 тисяч чоловік. Деякі факультети розташовані за містом.

Університет входить в асоціацію університетів Європи Утрехтська мережа.

Відомі викладачі[ред.ред. код]

  • Йосип Племель — професор математики, перший ректор Люблянського університету, повторно відкритого в 1919 році як Словенський університет.

Відомі випускники[ред.ред. код]

  • Іван Відав - математик.

Будівля ректорату університету в Любляні (колишній Палац крайового Сейму Крайни - Deželni dvorec v Ljubljani[1]) галерея зображень[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Збудований в неоренесансному стилі за проектом чеського архітектора Яна Володимира Гранського (чеськ. Jan Vladimír Hráský) у 1899 - 1902 рр.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]