Лінія Ватерлоо-енд-Сіті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ватерлоо-енд-Сіті
Лондонський метрополітен
Waterloo & City line flag box.svg
Відкриття першої дільниці 11 серпня 1898 року
Довжина, км 2,37 км
Кількість станцій 2
Максимальна кількість вагонів у складі поїзда 4
Кількість вагонів у складі поїзда 4


Середньодобове перевезення пасажирів, тис. осіб/добу 30 тис. осіб/добу
Найнапруженіша станція Ватерлоо
Наземні дільниці Немає
Електродепо Waterloo

Лінія Ватерлоо-енд-сіті (англ. Waterloo and city) - лінія Лондонського метрополітену, позначена на схемі зеленувато-блакитним кольором. Діє з 11 серпня 1898 року. Потяги від станції «Ватерлоо» до станції «Бенк-енд-Моньюмент». Обидві станції лінії знаходяться під землею. За станцією знаходиться підземне депо, розраховане на п'ять потягів по чотири вагони у кожному.

Історія[ред. | ред. код]

Вагони після реставрації

Лінія була збудована у 1898 році і спочатку це була незалежна "залізниця" Лондона. У 1900-х роках лінію було електрифіковано. Згодом "незалежна залізниця" стала окремою лінією Лондонського метрополітену. Відтоді і до сьогодні це єдина лінія метро в Лондоні, яка повністю знаходиться під землею. Основна функція - розвантаження інших ліній метро по станції Ватерлоо. У 1992 році на лінії почали використовувати нові на той час потяги 1992 року виготовляння (1992 stock train). Лише у 2006 році було прийняте рішення закрити лінію на повну реконструкцію. Були повністю замінені рейки, які були покладені в кінці 19 століття, оновили станції та підземні переходи. Також оновлення торкнулося і потягів. Їх реконструювали у залізничному депо "Данкастер".

Мапа[ред. | ред. код]

Лінія починається на у центрі міста ( станція Банк-Монумент ), проходить під Темзою і завершуєтся під найбільшим вокзалом Лондона - Ватерлоо Geographical path of the Waterloo & City line

Станції[ред. | ред. код]

Станція Малюнок Дата відкриття
«Bank» Bank station Waterloo & City line train.JPG 8 серпня 1898
«Waterloo» Waterloo tube stn entrance.JPG 8 серпня 1898

Проблеми використання[ред. | ред. код]

Підйом вагону з тунелю лінії.

Лінія Ватерлоо енд Сіті не зв'язана з іншими лініями метро і не має зв'язку зі звичайною залізницею. Через це лінія є повністю автономною. Проблеми полягають у тому, що щоб дістати потяг з тунелю треба використовувати підйомний кран. Через спеціальну шахту на станції Ватерлоо краном піднімають кожен вагон окремо, таким чином и лише ним можна дістати потяг з лінії.

Галерея[ред. | ред. код]

Мапа[ред. | ред. код]

Станції лінії Ватерлоо-енд-Сіті лондонського метрополітену


Посилання[ред. | ред. код]