Ліч (нежить)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Зображення ліча у грі The Battle for Wesnoth.

Ліч (англ. lich, від німецького Leiche «труп») — істота, поширена в сучасному фентезі, один з типів нежиті. Часто така істота з'являється у результаті перетворення на нежить магів заради здобуття безсмертя. Для цього жива істота використовує заклинання чи ритуали, щоб зв'язати свій розум з оживленим трупом і цим самим стати безсмертною.

Як правило зображається рухомим скелетом, наділеним сильними магічними здібностями і владою над іншою нежиттю. Ліч зазвичай укладає свою душу (життєву силу, смертність) в спеціальному предметі — філактерії, за допомогою якої здатний відродитися після знищення тіла.

У ранніх фентезійних творах, як «Імперія некромантів» Кларка Ештона Сміта, лічами називалися, відповідно до первісного значення, будь-які трупи. У настільній грі Dungeons & Dragons слово вперше стало вживатися стосовно нежиті. Звідти ж виникло поширення поняття «ліч» на істот, які не будучи людьми за життя, володіли магією. Такими є, наприклад, дракони-лічі чи іллітиди-лічі.

Особливим випадком ліча є деміліч. Ця істота є лічем, тіло якого в силу давнини розпалося на пил і цілою залишилася невелика частина, як правило череп. Проте демілічі володіють сильнішими магічними здібностями, аніж звичайні лічі[1].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]