The Battle for Wesnoth

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Битва за Веснот

The Battle for Wesnoth-Title Screen.png

Розробник Команда розробників Битви за Веснот
Дата випуску 2 жовтня 2005 (версія 1.0)
Версія 1.12.1 (25 січня 2015)
Жанр Покрокова стратегія
Носії скачування
Платформи Багатоплатформенна
Рушій гри власний
Режими гри Один гравець, мультиплеєр
Сайт The Battle for Wesnoth

Битва за Веснот (англ. The Battle for Wesnoth) або просто Веснот англ. Wesnoth — це покрокова стратегія у жанрі фентезі, розроблена Девідом Вайтом і вперше випущена у червні 2003 року. Метою гри є побудова сильної армії та захоплення контролю над селами для перемоги ворогів. Вайт взяв багато елеметів Wesnoth із сюжету відеоігрор платформи Sega Genesis Master of Monsters і Warsong. Він прагнув створити вільно-доступну стратегію з відкритим кодом, яка має дуже прості правила, але при цьому із сильним штучним інтелектом та складним і цікавим ігровим процесом.

Битва за Веснот доступна за умовами ліцензії GPL для більшості популярних операційних систем.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Битва за Веснот — покрокова стратегія на гексагональній карті. Стратегія бойових дій включає в себе битви на сприятливій для різних юнітів місцевості та в сприятливий час доби. Іншим важливим елементом є захоплення поселень, які дають золото для вербування юнітів, а також позиціювання одиниць для обмеження пересування противника. Партії Wesnoth проходять як у вигляді кампанії для одного гравця, так і багатокористувацьких матчів.

Кожна одиниця у Wesnoth має свої сильні і слабкі сторони. Захист юніта залежить від місцевості, на якій він стоїть. Наприклад у ельфів дуже важко поцілити, коли бойові дії проходять у лісі. Різні види атак (ближнього і дальнього бою), типів зброї (проймаюча, рубаюча, ударна, прихована і т.д.), а також зміна дня і ночі, мають значний вплив на кількість пошкоджень, які завдає та отримує юніт. Юніти можуть заробляти досвід, вбиваючи ворожі одиниці, стаючи при цьому сильнішими.

Світ гри[ред.ред. код]

Зображення сильфи у Весноті, створене Катрін Полікейт.

Дії гри відбуваються у світі, населеному такими толкінськими расами, як люди, ельфи, гноми, орки і тролі, а також унікільними расами Веснота, як драконоподібні дрейки. Ігрові кампанії мають місце впродовж всієї історії та на всіх куточках ігрового світу, але в основному зосереджуються на однойменному королівстві людей Веснот, яке часто є об’єктом нападу орків та живих мерців.

Назва Веснота була спочатку придумана творцем гри як поєднання складів, що на його думку була б милозвучною для гри у жанрі фентезі. Коли проект розрісся і став складнішим, розробники створили вигадану етимологію для назви: жителі землі Веснот прийшли із заходу (англ. west) та півночі (англ. north), даючи назву Westnorth, яка зрештою перетворилася у Wesnoth. Ця етимологія пояснюється у кампанії Становлення Весноту.

Розробка[ред.ред. код]

Гра написана мовою програмування C++. Розробка Wesnoth децентралізована через її вільний та відкритий вихідний код. Часто офіціні кампанії і юніти в комплекті з грою створюються на основі користувацького контенту. Форуми і вікі Wesnoth використовуються для розробки нових кампаній, у тому числі нових типів юнітів та графічного оформлення. Гра дає можливість завантажити нові кампанії з центрального серверу додатків. Вміст розміщених на офіційному сервері кампаній повинен бути доступний за умовами ліцензії GNU GPL, як і сама гра.

Станом на квітень 2010 року гра доступна 50 мовами, 10 з яких мають більш ніж 95% рівень перекладу.

Посилання[ред.ред. код]