The Battle for Wesnoth

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Битва за Веснот
The Battle for Wesnoth 1.12 title screen.png
Загальне
Розробник Команда розробників Битви за Веснот
Дистриб'ютор Steam
Жанр(и) Покрокова стратегія
Платформа Багатоплатформенна
Мова англійська, німецька, чеська, іспанська, французька, традиційні китайські ієрогліфи[d], галісійська мова, Шотландська ґельська мова, італійська, словенська, польська, японська і спрощені ієрогліфи[d]
Творці
Ігродизайнер(и) Девід Вайт та інші
Технічне
Ліцензія GNU General Public License, version 2.0d[1]
Дата випуску 2 жовтня, 2005; 14 років тому (2005-10-02) (версія 1.0)
Версія 1.14.9 22 вересня, 2019; 3 місяці тому (2019-09-22)
Рушій власний
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Носій скачування
Офіційний сайт
CMNS: The Battle for Wesnoth на Вікісховищі

Битва за Весно́т (англ. The Battle for Wesnoth) або просто Весно́т англ. Wesnoth — це покрокова стратегія у жанрі фентезі, що була придумана австралійцем Девідом Вайтом (David White) і вперше випущена у червні 2003 року. Метою гри є побудова сильної армії та захоплення контролю над селами для перемоги над ворогом. Вайт взяв багато елеметів Wesnoth із сюжету відеоігор для платформи Sega Genesis: Master of Monsters та Warsong. Він прагнув створити вільно-доступну стратегію з відкритим кодом, яка має дуже прості правила, але при цьому із сильним штучним інтелектом та складним і цікавим ігровим процесом.

Битва за Веснот доступна за умовами ліцензії GPL для більшості популярних операційних систем.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Битва за Веснот — покрокова стратегія на гексагональній карті. Стратегія бойових дій включає в себе битви на сприятливій для різних бійців місцевості та в сприятливий час доби. Іншим важливим елементом є захоплення поселень, які дають золото для вербування та утримання бійців, а також використання зон контролю бійців для обмеження пересування супротивника. Партії Wesnoth проходять як у вигляді кампанії для одного гравця, так і багатокористувацьких матчів.

Кожен боєць у Wesnoth має свої сильні та слабкі боки. Захист бійця залежить від місцевості, на якій він стоїть. Наприклад, в ельфів дуже важко поцілити, коли вони знаходяться у лісі. Різні види атак (ближня чи дистанційна), типів зброї (ріжуча, колюча, ударна) чи магічного нападу (вогонь, холод, містичний напад), а також зміна дня і ночі, мають значний вплив на кількість пошкоджень, що завдає та отримує боєць. Під час бойових зіткнень бійці отримують досвід і можуть просунутись до наступного рівня, стаючи при цьому сильнішими.

Світ гри[ред. | ред. код]

Зображення сильфи у Весноті, створене Катрін Полікейт.

Дії гри відбуваються у світі, населеному такими толкінськими расами, як люди, ельфи, гноми, орки і тролі, а також унікальними расами Веснота, як драконоподібні дрейки. Ігрові кампанії мають місце впродовж всієї історії та на всіх куточках ігрового світу, але в основному зосереджуються на однойменному королівстві людей Веснот, яке часто є об’єктом нападу орків та живих мерців.

Назва Веснота була спочатку придумана творцем гри як поєднання складів, що на його думку була б милозвучною для гри у жанрі фентезі. Коли проект розрісся і став складнішим, розробники створили вигадану етимологію для назви: жителі землі Веснот прийшли із заходу (англ. west) та півночі (англ. north), даючи назву Westnorth, яка зрештою перетворилася у Wesnoth. Ця етимологія пояснюється у кампанії Становлення Весноту.

Розробка[ред. | ред. код]

Гра написана мовою програмування C++. Розробка Wesnoth децентралізована через її вільний та відкритий вихідний код. Часто офіціні кампанії і юніти в комплекті з грою створюються на основі користувацького контенту. Форуми і вікі Wesnoth використовуються для розробки нових кампаній, у тому числі нових типів юнітів та графічного оформлення. Гра дає можливість завантажити нові кампанії з центрального серверу додатків. Вміст розміщених на офіційному сервері кампаній повинен бути доступний за умовами ліцензії GNU GPL, як і сама гра.

Станом на квітень 2010 року гра доступна 50 мовами, 10 з яких мають більш ніж 95% рівень перекладу.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. https://github.com/wesnoth/wesnoth/blob/master/COPYING