The Battle for Wesnoth

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Битва за Веснот
The Battle for Wesnoth 1.12 title screen.png
Розробник Команда розробників Битви за Веснот
Дистриб'ютор Steam, Google Play[1] і App Store[1]
Жанр(и) Покрокова стратегія
Платформа Багатоплатформенна
Ліцензія GNU General Public License, version 2.0d[2]
Дата випуску 2 жовтня, 2005; 14 років тому (2005-10-02) (версія 1.0)
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Мова англійська, німецька, чеська, іспанська, французька, традиційні китайські ієрогліфи[d], галісійська мова, Шотландська ґельська мова, італійська, словенська, польська, японська і спрощені ієрогліфи[d]
Творці
Ігродизайнер(и) Девід Вайт та інші
Технічні деталі
Рушій власний
Носій скачування
Офіційний сайт
CMNS: The Battle for Wesnoth у Вікісховищі

Битва за Весно́т (англ. The Battle for Wesnoth) або просто Весно́т англ. Wesnoth — це покрокова стратегія у жанрі фентезі, що була придумана австралійцем Девідом Вайтом (David White) і вперше випущена у червні 2003 року. Метою гри є побудова сильної армії та захоплення контролю над селами для перемоги над ворогом. Вайт взяв багато елеметів Wesnoth із сюжету відеоігор для платформи Sega Genesis: Master of Monsters та Warsong. Він прагнув створити вільно-доступну стратегію з відкритим кодом, яка має дуже прості правила, але при цьому із сильним штучним інтелектом та складним і цікавим ігровим процесом.

Битва за Веснот доступна за умовами ліцензії GPL для більшості популярних операційних систем.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Битва за Веснот — покрокова стратегія на гексагональній карті. Стратегія бойових дій включає в себе битви на сприятливій для різних бійців місцевості та в сприятливий час доби. Іншим важливим елементом є захоплення поселень, які дають золото для вербування та утримання бійців, а також використання зон контролю бійців для обмеження пересування супротивника. Партії Wesnoth проходять як у вигляді кампанії для одного гравця, так і багатокористувацьких матчів.

Кожен боєць у Wesnoth має свої сильні та слабкі боки. Захист бійця залежить від місцевості, на якій він стоїть. Наприклад, в ельфів дуже важко поцілити, коли вони знаходяться у лісі. Різні види атак (ближня чи дистанційна), типів зброї (ріжуча, колюча, ударна) чи магічного нападу (вогонь, холод, містичний напад), а також зміна дня і ночі, мають значний вплив на кількість пошкоджень, що завдає та отримує боєць. Під час бойових зіткнень бійці отримують досвід і можуть просунутись до наступного рівня, стаючи при цьому сильнішими.

Світ гри[ред. | ред. код]

Зображення сильфи у Весноті, створене Катрін Полікейт.

Дії гри відбуваються у світі, населеному такими толкінськими расами, як люди, ельфи, гноми, орки і тролі, а також унікальними расами Веснота, як драконоподібні дрейки. Ігрові кампанії мають місце впродовж всієї історії та на всіх куточках ігрового світу, але в основному зосереджуються на однойменному королівстві людей Веснот, яке часто є об’єктом нападу орків та живих мерців.

Назва Веснота була спочатку придумана творцем гри як поєднання складів, що на його думку була б милозвучною для гри у жанрі фентезі. Коли проект розрісся і став складнішим, розробники створили вигадану етимологію для назви: жителі землі Веснот прийшли із заходу (англ. west) та півночі (англ. north), даючи назву Westnorth, яка зрештою перетворилася у Wesnoth. Ця етимологія пояснюється у кампанії Становлення Весноту.

Розробка[ред. | ред. код]

Гра написана мовою програмування C++. Розробка Wesnoth децентралізована через її вільний та відкритий вихідний код. Часто офіціні кампанії і юніти в комплекті з грою створюються на основі користувацького контенту. Форуми і вікі Wesnoth використовуються для розробки нових кампаній, у тому числі нових типів юнітів та графічного оформлення. Гра дає можливість завантажити нові кампанії з центрального серверу додатків. Вміст розміщених на офіційному сервері кампаній повинен бути доступний за умовами ліцензії GNU GPL, як і сама гра.

Станом на квітень 2010 року гра доступна 50 мовами, 10 з яких мають більш ніж 95% рівень перекладу.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. а б https://www.wesnoth.org/#download
  2. https://github.com/wesnoth/wesnoth/blob/master/COPYING