Макрокоманда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Макрос)
Перейти до: навігація, пошук

Макрокоманда, макро або макрос (множина від англ. macro) — програмний алгоритм дій, записаний користувачем.

Макрокоманди у програмуванні

У програмуванні макрокомандою називають таку абстракцію, коли усі випадки появи у документі тексту, що підпадає під заданий шаблон, модифікуються за заданими правилами. Інтерпретатор або компілятор автоматично змінює такі частини тексту коли на них натрапляє. У мовах, що компілюються така заміна завжди відбувається під час компіляції. Також назва «макро» може вживатися у багатьох інших контекстах, як то клавіатурні макрокоманди та мови макрокоманд тощо. Більшість із таких контекстів безпосередньо пов'язана з тією самою концепцією — одна подана коротка команда або дія при виконанні розгортається у велику кількість інструкцій нижчого рівня абстракції.

Призначення макрокоманд полягає або в автоматизації часто вживаних послідовностей дій чи команд, або у сильнішому абстрагуванні дій/команд.

Наприклад, у Вікіпедії макрокоманда {{subst:PAGENAME}} розкривається інтерпертатором на цій сторінці у «Макрокоманда».

Макропрограми

Також макро або макропрограмами часто називають спеціальні програми, які призначено для виконання всередині інших програм. Наприклад, текстовий редактор Microsoft Word дозволяє виконувати у своєму середовищі програми, що написані на спеціальній мові VBA (Visual Basic for Applications). Такі програми звичайно використовуються для виконання типових для макрокоманд задач: автоматизації часто вживаних або складних послідовностей дій користувача.

Порівняно висока ефективність та розвинута функціональність VBA поєднані з можливістю за певних умов автоматичного (без прямої вказівки на те користувачем) виконання макрокоманд призвели до появи та поширення макро-вірусів.

Інші значення

Також у інтернет-культурі макрокмандою називають один з засобів спілкування[1] — зображення з написом чи без, що вирізняється здатністю точно відображувати певні емоції. Часто таким зображенням підкріплюється висловлювання чи коментар.

Див. також

Примітки

Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.