Макрос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Макрос — програмний засіб, призначений для підстановки одних даних замість інших.

Макроси у програмуванні

У програмуванні макросом називають таку абстракцію, коли усі випадки появи у документі тексту, що підпадає під заданий шаблон, модифікуються за заданими правилами. Інтерпретатор або компілятор автоматично змінює такі частини тексту коли на них натрапляє. У мовах, що компілюються така заміна завжди відбувається під час компіляції. Також назва «макрос» може вживатися у багатьох інших контекстах, як то клавіатурні макроси та мови макросів тощо. Більшість із таких контекстів безпосередньо пов'язана з тією самою концепцією — одна подана коротка команда або дія при виконанні розгортається у велику кількість інструкцій нижчого рівня абстракції.

Призначення макросів полягає або в автоматизації часто вживаних послідовностей дій чи команд, або у сильнішому абстрагуванні дій/команд.

Наприклад, у Вікіпедії макрос {{subst:PAGENAME}} розкривається інтерпертатором на цій сторінці у «Макрос».

Макропрограми

Також макросами або макропрограмами часто називають спеціальні програми, які призначено для виконання всередині інших програм. Наприклад, текстовий редактор Microsoft Word дозволяє виконувати у своєму середовищі програми, що написані на спеціальній мові VBA (Visual Basic for Applications). Такі програми звичайно використовуються для виконання типових для макросів задач: автоматизації часто вживаних або складних послідовностей дій користувача.

Порівняно висока ефективність та розвинута функціональність VBA поєднані з можливістю за певних умов автоматичного (без прямої вказівки на те користувачем) виконання макросів призвели до появи та поширення макро-вірусів.

Інші значення

Також у інтернет-культурі «макросом» називають один з засобів спілкування[1] — зображення з написом чи без, що вирізняється здатністю точно відображувати певні емоції. Часто таким зображенням підкріплюється висловлювання чи коментар.

Див. також

Примітки


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.