Меморіал Лінкольна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Загальний вигляд
Статуя Лінкольна
Реверс 1-центової монети (1959—2008)
Зворотна сторона 5$-Банкноти

Меморіал Лінкольна розташований на Еспланаді в центрі Вашингтона. Він був побудований на честь шістнадцятого президента США Авраама Лінкольна. Проект розроблений архітектором Генрі Беконом. Його президентство припало на роки Громадянської війни (1861—1865). Меморіал, що зводився у 1914—1922 роках, символізує віру Лінкольна в те, що всі люди повинні бути вільні.

Композиційно будівля символізує Союз. По його периметру проходять 36 доричних колон — саме стільки штатів об'єдналося до моменту смерті Лінкольна. Назви 48 штатів (а саме стільки їх було до 1922 року — моменту завершення будівництва меморіалу) вибиті уздовж зовнішньої стіни будинку. Табличка з назвою двох останніх штатів що приєдналися- Аляски і Гаваїв — знаходиться на підходах до меморіалу.

У приміщенні меморіалу знаходиться статуя Лінкольна: президент сидить звернений обличчям до меморіалу Вашингтона і Капітолію. Статуя Лінкольна 19 футів (5.79 м) заввишки і важить 175 тон. У приміщенні також знаходяться дві величезні кам'яні плити: на одній вигравіруваний текст другого інавгураційного звернення Лінкольна, а на іншій — його Геттісберзька промова. Над головою статуї на табличці написаний текст:

IN THIS TEMPLE AS IN THE HEARTS OF THE PEOPLE
FOR WHOM HE SAVED THE UNION
THE MEMORY OF ABRAHAM LINCOLN
IS ENSHRINED FOREVER

(У цьому храмі, як і в серцях людей, для яких він врятував союз, навіки зберігається пам'ять про Авраама Лінкольна)

Два настінні розписи алегорично представляють принципи свободи, справедливості, єднання, братерства і добродійності.

Посилання[ред.ред. код]

Офіційна сторінка (англ.)