Мирна угода

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кадеська угода між Стародавнім Єгиптом та гетами. Археологічний музей Стамбула

Мирна угода — міжнародна угода між двома або більше сторонами, які перебували у стані війни (збройного конфлікту), на підставі якої відновлюються офіційні відносини[1], фіксуються територіальні зміни, розв'язуються політичні, військові, економічні та інші питання. Підлягає обов'язковій ратифікації. Від мирної угоди, укладеного між усіма державами-учасницями війни, відрізняються сепаратні угоди, укладені лише між деякими з воюючих держав або їхніми союзниками. Укладенню мирної угоди може передувати встановлення між воюючими сторонами загального перемир'я (за яким припиняються воєнні дії) або підписання прелімінарного (попереднього) миру, в якому регламентуються не лише воєнні, а й політичні аспекти майбутнього.

Історія[ред. | ред. код]

Першою історично задокументованою мирною угодою було укладення миру між Стародавнім Єгиптом та гетами у 1296 рік до н. е. Ця угода містить не тільки пакт про ненапад, а й зобов'язання про взаємодопомогу в разі нападу третьої сторони. Угода укладена у двох версіях: давньоєгипетською та гетською мовами.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Naraghi-Anderlini, Sanan (2007). Peace Negotiations and Agreements. Inclusive Security. Архів оригіналу за 12 квітня 2018. (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]