Мирон Сич

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мирон Сич (пол. Miron Sycz; *3 січня 1960, Остре Бардо, Вармінсько-Мазурське воєводство) — єдиний етнічний українець у Сеймі Республіки Польща, посол до польського Сейму (від 5 листопада 2007 р.), учитель за фахом, активіст Об'єднання Українців у Польщі (ОУП).

Біографія[ред. | ред. код]

Закінчив Вищу педагогічну школу у Ольштині (Польща). Засновник Об'єднання шкіл із українською мовою навчання у м. Горово Ілавецьке, у 2007 році був директором. У 1998–2007 рр. — голова Вармінсько-Мазурського сеймику. Був активним сподвижником в побратимстві польських міст з українськими, та долучився до втілення в місті Ольштин Вулиці Тараса Шевченка.

Був членом партій PZPR, KLD i UW. Від 2006 року, безпартійний. 2007 року пройшов до польського сейму за списком партії Громадянська Платформа (РО), здобувши у ельблонґському окрузі 9 075 голосів.

Заступник голови комісії національних меншин Сейму Республіки Польща, а також заступник голови польсько-української парламентської групи. Претендує на посаду радника уряду Дональда Туска з українських питань.

Родина[ред. | ред. код]

Батько, Сич Олександр (*1914, с. Ляшки Ярославського повіту), з 1937 до 1939 року був у польському війську, з 1938 року — членом ОУН, з осені 1945 року бійцем сотні «Месники-4» куреня «Месники» в УПА, схоплений солдатами ВП весною 1947 року та засуджений польською владою до страти, згодом покарання було змінене на 15-річне ув'язнення, під кінець 50-х років вийшов з тюрми[1].

Сестра Дарія — директор української школи в Торонто.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]