Мохуватки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мохуватки

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Двобічно-симетричні (Bilateralia)
Первиннороті (Protostomia)
Тип: Bryozoa (Owen, 1843), Ectoprocta
Класи
Посилання
Вікісховище: Category:Ectoprocta
Віківиди: Ectoprocta
EOL: 18722298
ITIS: 155470
NCBI: 10205
Fossilworks: 24773

Мохува́тки (Bryozoa, Ectoprocta) — тип дрібних колоніальних, переважно морських тварин, що нараховує близько 8 тисяч видів, більшість з яких формують жорсткі скелети з карбонату кальцію.

Опис[ред. | ред. код]

Розміри окремих особин не перевищують 1—3 мм, колонії мохуваток, що стеляться, можуть займати площу понад 1 м². Колонії мають безліч форм: одні обростають різні поверхні (камені, раковини, водорості) у вигляді скориночок і грудок; інші мають віяловий, дерево- або кущоподібний вигляд. Як випливає з назви, колонії деяких мохуваток зовні схожі на моховий покрив; інші ж можна сплутати з гідроїдними або коралами.

У зв'язку з сидячим способом життя всі системи органів спрощені. Рот веде в глотку, далі йде стравохід, шлунок, вигнута у вигляді петлі кишка. Анальний отвір лежить на спинній стороні тіла поблизу рота, але поза віночком щупальців. Дихальна, кровоносна і видільна системи у більшості мохуваток відсутні. Дихання здійснюється через щупальця і поверхню тіла. Наявна вторинна порожнина, рідина якої виконує функції крові. Видільні речовини збираються у фагоцитах і виводяться через кишечник. Нервова система складається з ганглія та нервів, що відходять від нього.

Джерела[ред. | ред. код]