Міжнародна рада медичних сестер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародна рада медичних сестер
Тип професійне об'єднання
Засновано 1899
Штаб-квартира Женева
Офіс голови President of the International Council of Nursesd
Вебсайт icn.ch

Міжнародна рада медичних сестер (англ. International Council of Nurses) — організація, яка об'єднує 132 національні асоціації медсестер, до яких входять понад 13 мільйонів медичних сестер по всьому світу. Заснована в 1899 році, є першою масштабною міжнародною організацією для працівників охорони здоров'я, фахівців в області сестринської справи. Міжнародна рада працює на забезпечення якості сестринського догляду для всіх, розумної політики охорони здоров'я в усьому світі, поліпшення сестринських знань. Крім цього, рада працює над тим, щоб у всьому світі були компетентні сестринські кадри і була повага до професії «Медична сестра». Штаб квартира знаходиться в Женеві.

Цілі та цінності Міжнародної ради[ред. | ред. код]

Три цілі і п'ять основних цінностей направляють і мотивують всю діяльність ради.

Цілі:

  • Розвивати догляд разом по всьому світу;
  • Просування професії в усьому світі;
  • Вплив на політику в галузі охорони здоров'я.

Основні цінності:

  • Далекоглядне керівництво;
  • Всеосяжність;
  • Інноваційність;
  • Партнерство;
  • Прозорість.

Кодекс для медсестер Ради є етичною основою сестринської практики в усьому світі. Він містить стандарти, керівні принципи і політику в сестринській практиці, освіти, управління, досліджень та соціально-економічного добробуту, він повсюдно прийнятий як основа політики в області сестринської справи.

Структура Міжнародної ради медичних сестер[ред. | ред. код]

В структуру ради входить: Рада національних представників, Рада директорів і персонал Міжнародної ради медичних сестер.

Рада директорів складається з голови, трьох віце-президентів і одинадцять обраних членів. Всі члени повинні бути на хорошому рахунку в асоціації Ради. Жоден з членів Ради директорів не обирається більше ніж на 2 терміни.

Рада виступає в якості агента Ради представників і встановлює та здійснює політику відповідно до рамок, встановленими Радою представників. Реалізація політики і загальне керівництво Міжнародною радою знаходяться у віданні головного виконавчого директора і персоналу Ради.

Члени Ради директорів обрані представляти медсестер в усьому світі. Вони не є представником тієї чи іншої країни або регіону.

Рада народних представників є керівним органом і встановлює напрямок політики Міжнародної ради на макро-рівні, в тому числі допуск членів, обрання ради директорів, поправки до конституції і встановлення тарифів.

На березень 2021 року - ЦЕНТР РОЗВИТКУ МЕДСЕСТРИНСТВА МОЗ УКРАЇНИ не є учасником організації[1]

Символ ради[ред. | ред. код]

Символ — Біле серце

Біле серце було офіційно прийнято як символ медичних сестер в 1999 році, з нагоди 100-річчя Міжнародної ради медичних сестер. Символ означає турботу, знання і людяність, які притаманні сестринському персоналу. Біле серце також є об'єднуючим символом для медсестер у всьому світі.

Білий колір був обраний тому, що він об'єднує всі кольори. Цей колір також асоціюється з турботою, гігієною і комфортом.

Нагороди[ред. | ред. код]

Міжнародна рада медичних сестер заснував три нагороди: нагорода імені Христини Рейман, міжнародна премія досягнення, Нагорода за досягнення в галузі охорони здоров'я та захист прав людини.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. (англ.)ICN Members' list - March 2021(Дата доступу: 8/03/2021)

Посилання[ред. | ред. код]