Міжнародний день дітей
Міжнародний день дітей | |
---|---|
Міжнародний день дітей у Вікісховищі |
Було запропоновано об'єднати цю статтю або розділ з Дитячий день, але, можливо, це варто додатково обговорити. Пропозиція з листопада 2023. |
«Міжнародний де́нь за́хисту діте́й» (англ. "International Children's Day") — святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.
У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.
Дітям також присвячені «Всесвітній день дитини» (20 листопада) і «День захисту дітей Африки» (16 червня).
Свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна — дітям" та інших громадських організацій…» відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.[1]
- ↑ Про День захисту дітей|від 30.05.1998 № 568/98. Архів оригіналу за 20 лютого 2020. Процитовано 3 червня 2015.
- 1-го червня — День захисту дітей
- Дудл до Дня захисту дітей 2014 [Архівовано 3 червня 2015 у Wayback Machine.]