Мілдред Дресселгауз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дресселгауз Мілдред
Народився 11 листопада 1930(1930-11-11) (85 років)
Бронкс, Нью Йорк, США
Місце проживання Flag of the United States.svg США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Alma mater Коледж Гюнтера
Кембриджський університет
Гарвардський університет
Чиказький університет
Галузь наукових інтересів Фізика
Вуглець
Нанотехнології
Заклад Корнельський університет
Массачусетський технологічний інститут
Вчене звання Професор
Відомі учні Грег Тімп
Відомий завдяки: Вуглець
Carbon nanotubes
Нагороди Медаль пошани IEEE (2015)
Примітки American Carbon Society

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Мілдред Дресселгауз (Mildred S. Dresselhaus, при народженні Мілдред Співак (Spiewak); *11 листопада 1930 року в Бронксі, штат Нью Йорк) сьогодні є професор фізики та електронної інженерії в МТІ.

Дресселгауз спершу закінчила коледж Гюнтера в штаті Нью Йорк, а потім продовжила навчання в університеті Кембриджа, де отримала Членство Фулбрайта (Fulbright Fellowship), і Гарвардському університеті. Вона отримала ступінь доктора філософії в Чиказькому університеті в 1958 році. Потім вона провела декілька років в Корнельському університеті, перед від"їздом до Лабораторії Лінкольна (Lincoln Lab). Вона отримала звання професора МІТ в 1987 році, а 1985 році їй присвоїли звання «Інститутського Професора» (Institute Professor).

Професор Дресселгауз розпочала свою кар"єру в МІТ при Лабораторії Лінкольна. Протягом всього часу роботи вона переключилася з досліджень надпровідності до магнето-оптики, а також провела серію експериментів, котрі привели до розуміння фундаментальної природи електронної структури напів-металів, особливо графіту. Сьогодні вона є одним із найдосвідченіших і найстарших спеціалістів в галізі нанотехнологій, що базуються на різноманітних властивостях вуглецю.

Дресселгауз була нагороджена Національною Медаллю Науки (National Medal of Science) в 1990 році за відзнаку її праці по електронним властивостям металів, а також як першопрохідця від жіночої статі в галузі академічної науки та інженерії.[1] В 2000—2001 роках вона була Директором відділу по науці в Держдепі США (міністерство енергетики). Починаючи з 2004 року вона керівник Американського інституту фізики.

Професор Дресселгауз також виконувала обв'язки президента Американського фізичного товариства, президента Американської асоціації з розвитку науки (American Association for the Advancement of Science), а також скарбника Національної Академії США (United States National Academy of Sciences). Дресселгауз присвятила багато свого часу для підтримки зусиль інших жінок, які беруть активну участь у наукових дослідженнях.

Дресселгауз також відома за свій внесок в термоелектрику, графіт, алотропні сполуки вуглецю, карбонові нанотрубки. Її група часто використовує методи обчислювання зонної структури, раманівського розсіювання та високо-польові магнетотранспортні методи. Серед її учнів маєсмо імена знаменитих сучасних фізиків, таких як Най-Чанг Йєх (Nai-Chang Yeh), Грег Тімп (Greg Timp), Мансур Шаєган (Mansour Shayegan), Джеймс Спек (James S. Speck)) та Ахмет Ербіл (Ahmet Erbil).

Вона одружена з Жене Дресселгаузом (Gene Dresselhaus), відомим теоретиком, і має чотирьох дорослих дітей та декілька внуків.

Вибрані публікації[ред.ред. код]

  • J. Heremans and M. S. Dresselhaus (2005). Low Dimensional Thermoelectricity (PDF). CRC Handbook - Molecular and Nano-electronics: Concepts, Challenges, and Designs. 

Примітки[ред.ред. код]

  1. Dresselhaus Wins Medal of Science. MIT News Office. November 14, 1990. Процитовано 2007-05-30. 

Посилання[ред.ред. код]