Національний парк Колхеті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Націона́льний парк Колхе́ті (груз. კოლხეთის ეროვნული პარკი) розташований у Західній Грузії, на прибережній рівнині Колхеті, між гирлами річок Тікурі і Супса. Парк розташований на великій заболоченій території, є ідеальним місцем для туристів, охочих спостерігати за птахами. Прибережна зона парку є одним з основних міграційних маршрутів африканських та євразійських водоплавних і болотних птахів. У цьому регіоні можна знайти більше 194 різних видів птахів, включаючи 21 вид перелітних птахів.

Разом з іншими районами низин Колхеті Національний парк вважається місцем, де знаходився стародавній центр Колхіди — Фазісі. Мальовничі заболочені території регіону рідко зустрічаються де-небудь ще в чорноморській прибережній зоні. Вони є ідеальними для розвитку в Національному парку таких видів туризму, як човнові прогулянки, дайвінг, піші прогулянки і верхова їзда.

Національний парк був заснований в 1999 році в рамках грузинського Проекту з управління узбережжям за фінансової підтримки Світового Банку та Глобального екологічного фонду. До його складу входить Державний заповідник Колхеті, заснований в 1947 році (500 га) і суміжні заболочені території, включаючи озеро Палеостомі.

Простягнувся безперервною лінією уздовж Євразії, Національний парк зі своїми прилеглими територіями володіє тропічними і субтропічними ландшафтними зонами, що збереглися з часів третинного періоду. Надаючи багату біогеографічну і палеографічну інформацію, ці унікальні заболочені місцевості є одним з найцінніших та незвичайних природних скарбів Грузії.

Посилання[ред.ред. код]