Очікує на перевірку

На березі (фільм, 1959)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
На березі
англ. On the Beach
Жанрдрама
фантастичний фільм
постапокаліпсис
РежисерСтенлі Крамер
ПродюсерСтенлі Крамер
СценаристВільям Голдман
На основіроману Невіла Шюта «На березі» (1957)
У головних
ролях
Грегорі Пек, Ава Гарднер,
Фред Астер, Ентоні Перкінс
ОператорДжузеппе Ротунно
КомпозиторЕрнест Голд
КінокомпаніяStanley Kramer Productions
Дистриб'юторUnited Artists
Тривалість129 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік1959
Кошторис$ 2,9 млн
Касові збори$ 11 млн
IMDbID 0053137
РейтингIMDb: 7.1/10 stars
CMNS: На березі у Вікісховищі

На березі (англ. On the Beach) — американський постапокаліптичний фантастичний фільм 1959 року року режисера Стенлі Крамера. Екранізація роману Невіла Шюта «На березі» 1957 року, який описує наслідки ядерної війни. На відміну від роману, в кінострічці нікого не звинувачують у розв'язанні війни, яка пояснює глобальне знищення страхом, поєднаним із випадковістю або помилковим судженням.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Після глобальної ядерної війни жителі Австралії повинні змиритися з тим, що все живе буде знищеним за декілька місяців. Дія фільму розгортається в 1964 році в спустошеному ядерною війною світі, де хмара радіоактивного пилу насувається на останній континент — Австралію. Дивом врятований американський атомний підводний човен прибуває до Мельбурна, і його капітан Двайт Тауерс (Грегорі Пек) отримує завдання перевірити обнадійливі теорії вчених.

Ролі виконують

[ред. | ред. код]

Навколо фільму

[ред. | ред. код]
  • Фільм був знятий в 1959 році, коли протягом одного року (4 липня 1959 — 4 липня 1960) на прапорі США було 49 зірок. У початковій сцені можна побачити 49-зірковий прапор, що майорить над підводним човном.[1]
  • З цього фільму Фред Астер розпочав свою немузичну кар'єру драматичного актора. Стенлі Крамер не міг вирішити, кого взяти на цю роль, поки його дружина не запропонувала Астера під час перегляду одного з його фільмів по телевізору.
  • Розповідають, що охоронцям на обох кінцях мосту Золота Брама платили по 500 доларів за зупинку автомобілів на хвилину, щоб зфільмувати кадри порожнього мосту.
  • Світова прем'єра фільму відбулася 17 грудня 1959 року в більше ніж 20 містах світу, зокрема в Москві. Це була перша прем'єра американського фільму в Радянському Союзі. Спеціальна прем'єра в Москві відбулася в робітничому клубі, на якій були присутні 1200 радянських високопоставлених осіб, представники іноземної преси, дипломати та посол США Ллевелін Томпсон[en]. Грегорі Пек з дружиною їздили на прем'єру до Радянського Союзу.
  • Міністерство оборони США та ВМС США відмовилися співпрацювати у виробництві цього фільму, включаючи доступ до атомного підводного човна. Це змусило для виробництва фільму використати неатомну дизель-електричний підводний човен Королівського флоту. (Підводні човни Британського королівського флоту базувалися в Австралії до 1967 року, коли Королівський флот Австралії ввів в експлуатацію власні підводні човни.) Королівський флот Австралії надав додаткові ресурси, включно з використанням бойових кораблів Королівського військово-морського флоту Австралії. Зовнішня частина військово-морської бази була знята на військово-морській верфі Вільямстауна

Нагороди

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • «На березі» на сайті IMDb (англ.) 7.1/10 stars (08.11.2024)