Обговорення:Донецьк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


DON Стаття «Донецьк» є частиною Вікіпроекту «Донеччина», який покликаний покращувати всі статті, що розповідають про Донецьку область. Якщо маєте бажання створювати або покращувати статті про Донеччину, Ви також можете долучитися до проекту. Ласкаво просимо всіх!

Потрібна ваша допомога: Необхідні статтіНезавершені статті (к:3 с:57)

??? Цю статтю ще ніхто не оцінив по шкалі оцінок статей проекту «Донеччина».

Агломерація[ред. код]

Шановні жителі Донецька, скиньте у статтю фото вулиці де по одну сторону Макіївка, а по іншу Донецьк. Для людей які про Донецьк тільки чули або читали, кращого доказу, що Донецьк є агломерацією, не знайти!) Дякую. KyjivRus` 19:31, 23 жовтня 2010 (UTC)

Посилання для порталу[ред. код]

Ці посилання ліпше підійдуть порталу, аніж статті:

Вебкамери[ред. код]

Карти[ред. код]

Фотографії Донецька[ред. код]

Уточнення назв і дат[ред. код]

На цій сторінці написано, що місто Донецьк до 1924 року мало назву Юзівка, а з 1924 року було перейменовано на Сталіно. Далі сказано, що в 1932 році місто стало адміністративним центром Сталінської області, при цьому дається посилання на http://uk.wikipedia.org/wiki/Донецька_область, де написано, що Сталінська область з'явилася в 1938 році!

1. Треба виправити посилання з цієї сторінки на сторінку http://uk.wikipedia.org/wiki/Сталінська_округа, де правильно написано, що в 1924 році Юзівську округу Донецької губернії перейменовано на Сталінську округу.

2. Треба доповнити тест сторінки http://uk.wikipedia.org/wiki/Донецька_область так, щоб було зрозуміло, яку назву мала область до 1938 року.

З повагою, Павлов Олег Ігорович

Мовне питання[ред. код]

"У місті Донецьку, де за останнім переписом проживає 493 тисячі росіян і 478 тисяч українців". - Данні неправдиві. Загалом в Україні проживає не більше ніж 350 тисяч росіян, тому і в Донецьку ніяк не може бути 493 тисячі. Якщо під цією тезою мається на увазі походження, то звідки взялася ця цифра? Графи національність у паспорті немає. У будь-якому випадку нема посилання на джерело.

Можливо за переписом 2001, але не певен --Petriot333 13:03, 16 січня 2012 (UTC)

Пропоную видалитрозділ "Мовне питання", не підкріплений адекватними статистичними показниикам та дійсності

походження назви міста[ред. код]

дуже дивним є вираз щодо назви Донецька: "Свою назву отримав від річки Сіверський Донець, що тече через північ Донецької області.". чомусь завжди знав, що місто взяло назву від Донецького Кряжу - пасма, з-під якого і навколо якого видобувають вугілля. хіба річка Донець при чомусь? може, хтось знається на цьому і уточнить? Назву Донецьк від річки напевно отримало місто Донецьк в Ростовській області. --ursus 13:59, 1 листопада 2011 (UTC)

Чомусь маю підозру, що місто Сталіно отримало назву Донецьк від Донецької області, обласним центром якої воно було. А Донецька область вже або від річки або від кряжу або від басейну. А Донецький кряж та Донецький вугільний басейн отримали назву від річки. Але це лише мої логічні припущення. --yakudza 14:28, 1 листопада 2011 (UTC)
хм... область формувалася під гаслами освоєння Донбасу. а Донбас отримав назву напевно (теж тільки логіка) від Донецького кряжу, який точно має назву від ріки Донець.... тобто назва міста не може бути прямим гідронімом. але треба би комусь це пошукати.... --ursus 14:33, 1 листопада 2011 (UTC)
Взагалі-то, Донецьк отримав свою назву від Донецького басейну (згадаймо, Донецьку губернію з центром в Бахмуті). Отже, топонім «Донецький» існував. Відповідно, і перейсенування відбулось на Донецьк як центру регіону, але то було вже у 1961, коли за Донецьком утвердилось лідерство, а до війни центром Дон-басу був як не дивно Харків, оскільки всі навчальні, наукові заклади та трести розміщували саме там. А Донбас - скорочене від Донецький басейн. А ось Донецький басейн пішло від Донецького кряжу (саме після робіт про «Донецький горний кряж» почалось утверджуватись ця назва). Але те, що до появи назви причетний Донець — немає сумнівів. Але зв'язок цей дуже непрямий, і говорити пр це варто дуже обережно. З повагою, --Kharkivian 14:47, 1 листопада 2011 (UTC)
 :) наші позиції повністю збігаються. дякую за роз'яснення. правку вніс. стару версію зберіг у примітці. --ursus 15:44, 1 листопада 2011 (UTC)

Недостовірна інформація про збройні сили РФ[ред. код]

Інформація про окупацію міста збройними силами РФ є недостовірною, враховуючи заяву Начальника Генштабу України - http://korrespondent.net/ukraine/3472803-ukraynskaia-armyia-ne-vouiet-s-rehuliarnoi-armyei-rf-nachalnyk-henshtaba

Публікуючи непідтверджену інформацію ви порушуєте правила ресурсу --AIdnIA (обговорення) 16:33, 19 травня 2015 (UTC)

Там шановний гібридна війна, а Вас заблокують, якщо і надалі продовжити вандалити статтю. --Jphwra (обговорення) 16:36, 19 травня 2015 (UTC)
Мабуть, але до чого тут недостовірна заява про окупацію російськими військами? Начальник Генштабу України в офіційній заяві говоріть про те, що Україна не воює с регулярними підрозділамі збройних сіл РФ. Місто зараз контролює невизнана ДНР і усі переговори ведуться з її представниками, саме це треба вказувати замість того що зараз, ви згодні? --46.246.80.163 16:53, 19 травня 2015 (UTC)
Здається що у адміністраторів української вікіпедії свій світ, світ в якому не потрібно вказувати джерела на опубліковані рядки якщо вони симпатизують до їхньої точки зору. Добре, піду далі шукати російську армію в своєму рідному місті, адже тут не можуть брехати, то просто я та генерал ЗСУ її тут не бачать х_х --77.52.153.54 18:22, 19 травня 2015 (UTC)
А ви читали постанову ВРУ № 337-VIII?--Анатолій (обг.) 19:59, 19 травня 2015 (UTC)

1. заявлять что город не окуппирован россией из одной вырвоной цитаты с контекста как то глупо. я вам найду сотню цитат где россия обвиняется в военном вмешательстве. 2. франция тоже управлялась французом (по имени виши) в годах 1940-45, но это не значит что франция не была окуппирована немцами. правильно?

Прохання[ред. код]

Прохання внести Категорію: (Категорія:Тимчасово окуповані населені пункти України) в Основну сторінку