Обговорення:Список населених пунктів світу, назва яких пов'язана з Україною

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Доповнення по еРеФії[ред. код]

  • Галич (Костромська область, Росія) на честь нашого княжого Галича
  • Переславль-Залєський (Ярославська область, Росія) на честь нашого княжого Переяслава
  • Звенігород (Московська область) те ж саме
  • Дорогобуж - наш княжий Дорогобуж
  • Кримськ (Краснодарський край)
  • Новочеркаськ(Ростовська область) - Черкаси
  • Подольськ (Московська область) - наше слово "поділ", у росіян свій відповідник - "посад"

а ще є Список населених пунктів на Далекому Сході, пов'язаних з Україною я вже мовчу про суто українські історично міста (Стародуб, Білгород, тощо) — Це написав, але не підписав, користувач Melkart (обговореннявнесок).

Ви трохи забули про те, що більшість із цих міст приблизно такі ж самі давні, як і українські. Лише місто Переславль-Залєський, згідно з джерелами, однозначно назване на честь українського. Всі решта міст або походять від старослов'янських слів, від яких можуть однаково походити українські та російські назви (як-от Дорогобуж), або невідомого походження (Подольськ походить або від старослов'янського «поділ», або від подолу плаття), або названі на честь України взагалі (Новочеркаськ походить від станиці Старочеркасская, яка, своєю чергою, походить від етноніму «черкаси», а Кримськ названий на честь Кримського піхотного полку) — NickK 18:10, 1 листопада 2011 (UTC)

А Риздвяний для цього списку не підходить? --Анатолій (обг.) 22:26, 9 липня 2014 (UTC)

Назва не дуже пов'язана саме з Україною: не забуваймо, що Кубань того часу була певною мірою україномовною, а про переселенців з України там відомо небагато — NickK (обг.) 23:03, 9 липня 2014 (UTC)

Сумнівні[ред. код]

Окрім тих, що зазначені у списку, вдалося також знайти ряд населених пунктів, назви яких схожі на українські, але відомостей про саме українське походження назв немає

NickK 16:59, 31 березня 2010 (UTC)

Супер! Дуже дякую! Принаймні ці речі тепер можна перевіряти та досліджувати. --Silin2005 17:32, 31 березня 2010 (UTC)

Координати[ред. код]

Для багатьох населених пунктів координати (щоправда, без секунд) є на сайті geonames.nga.mil, список розділом вище я брав саме звідти — NickK 19:29, 1 квітня 2010 (UTC)

Дякую. Буду поступово додавати. --Silin2005 22:06, 1 квітня 2010 (UTC)

Перевірити[ред. код]

рос. а ещё в Казахстане есть село Грабово, образовано переселенцами из Грабово Шахтёрского р-она Донецкой обл. в 1908 году. [1]--Сергій Липко (обговорення) 22:13, 21 січня 2015 (UTC)