Олександра Георгіївна Романова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Олександра Георгіївна)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександра Георгіївна Романова
Народилася30 серпня 1870(1870-08-30)[1]
Керкіра, Керкіра, Іонічні острови, Греція
Померла12 (24) вересня 1891 (21 рік)
Москва, Російська імперія
·післяпологові ускладнення
ПохованняПетропавлівський собор і Королівський цвинтар Татойd
Країна Російська імперія
Діяльністьконсортка, аристократка
Знання мованглійська і грецька
Суспільний станЧлен королівської родини
ТитулGrand Duchessd і принцеса
Конфесіяправослав'я
РідГлюксбурги
БатькоГеорг I
МатиОльга Костянтинівна
Брати, сестриКостянтин I, Георг, граф Корфський, Микола, Марія Грецька та Данська, Princess Olga of Greece and Denmarkd, Андрій і Кристофер
У шлюбі зПавло Олександрович Романов[2][1]
ДітиМарія Павлівна і Романов Дмитро Павлович[3]

Олександра Георгіївна (18 [30] серпня 1870, Корфу — 12 [24] вересня 1891, Ільїнське, Московська губернія) — принцеса Грецька і Данська, після шлюбу — російська велика княгиня.

Біографія

[ред. | ред. код]

Третя дитина і перша дочка короля Греції Георга I і його дружини королеви Ольги Костянтинівни. Була двоюрідною сестрою російського царя Миколи II, та правнучкою Миколи I.

4 червня 1889 року в Санкт-Петербурзі принцеса Олександра стала дружиною Великого Князя Павла Олександровича (1860—1919), діверя своєї рідної тітки, російської імператриці Марії Федорівни, яка була сестрою Георга I. Крім того, великий князь був Олександрі Георгіївні двоюрідним дядьком, будучи двоюрідним братом її матері. Таким чином, одночасно чоловік і жінка були прямими нащадками імператора Миколи I. На шлюб Павла та Олександри Афанасій Фет написав вірш.

1890 року народила першу дитину княжну Марію.

У серпні 1891 року Олександра, яка перебувала на восьмому місяці вагітності, проводила разом з чоловіком, його братом великим князем Сергієм Олександровичем і дружиною останнього Єлизаветою Федорівною в підмосковній садибі Ільїнське.

З великою княгинею стався нещасний випадок. Стались передчасні пологи й дитина (син Дмитро) була витягнута за допомогою штучного стимулювання і вижила. Але через шість днів породілля померла, не приходячи до тями.

18 вересня Олександра була похована в Петропавлівському соборі в Санкт-Петербурзі.

У 1939 році на прохання грецького уряду (в цей час правив рідний племінник Олександри, король Георг II) радянський уряд дозволив перенести останки великої княгині до Греції. Труну Олександри Георгіївни був витягнутий зі склепу в Петропавлівському соборі та поховано в Афінах на королівському цвинтарі у палаці Татой.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Mager, Hugo (1998). Elizabeth: Grand Duchess of Russia. Carroll and Graf Publishers Inc. ISBN 0-7867-0678-3
  • Zeepvat, Charlotte (2004). The Camera and the Tsars: A Romanov Family Album. Sutton Publishing Inc. ISBN 0-7509-3049-7

Примітки

[ред. | ред. код]