Олінго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олінго

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Ракунові (Procyonidae)
Рід: Олінго (Bassaricyon)
(J.A. Allen, 1876)
Species
Посилання
Вікісховище: Bassaricyon
Віківиди: Bassaricyon
EOL: 42282
ITIS: 621816
NCBI: 48421
Fossilworks: 157497

Олінго (Bassaricyon) — рід ссавців родини Ракунові (Procyonidae), малі, нічні, головним чином деревні, істоти з великими очима і довгим смугастим хвостом, що мешкають у дощових лісах Центральної та Південної Америки; нагадують кінкажу (Potos flavus), але хвіст мають нечіпкий.

Етимологія

[ред. | ред. код]

грец. βασσάρα — «лисичка», грец. κύων — «пес». Слово «Олінго» прийшло через американську іспанську з мови майя.

Середовище проживання

[ред. | ред. код]

Bassaricyon знаходиться в тропічних лісах від рівня моря до 2000 метрів.

Морфологія

[ред. | ред. код]

Морфометрія. довжина голови й тіла: 350—475 мм, довжина хвоста: 400—480 мм, вага: 970—1500 гр.

Опис. Хутро густе і м'яке. Верх від рожевувато-бурого до золотистого, змішаного з чорним або сірим. Низ тіла блідо жовтуватий. Хвіст дещо сплощений і більш-менш чітко кільчастий по середній частині. Загальна форма тіла витягнута, голова уплощенная, морда загострена, і вуха маленькі й округлі. Кінцівки короткі, підошви частково опушені, і кігті різко вигнуті. Хвіст Bassaricyon, на відміну від Potos, має довге волосся і не чіпкий. Самиці мають одну пару пахових молочних залоз.

Стиль життя

[ред. | ред. код]

Це, перш за все, звірі, що ведуть деревний та нічний побут. Вважається, що вдень вони переховуються у гнізді з сухого листя, в дуплі дерева. Чудовий дереволаз і стрибун і може стрибати на три метра без складнощів. Харчується в основному фруктами, але також полює на комах і теплокровних тварин. В неволі потрібно значно більше м'яса, ніж кінкажу (Potos).

У дикій природі живе поодинці або парами. Іноді можна знайти в разом з Potos, а також з опосумами та мірікінами (Aotus). Запахове маркування може використовуватись чи для орієнтації чи для залучення протилежної статі. Дослідження в неволі виявили, що Bassaricyon менш соціальний, ніж Potos, і що двоє самців не могли бути разом. Дослідження полонених виявили, що немає певного сезону розмноження, вагітність тривала 73-74 днів, і кожен з 16 пологів дали одне потомство. Малюки вагою близько 55 грамів при народженні, відкривають очі після 27 днів, починають приймати тверду їжу через 2 місяці, і досягають статевої зрілості у віці 21-24 місяців. Одна самиця залишилася репродуктивно активною до 12 років і в кінцевому підсумку прожила понад 25 років.

Склад роду

[ред. | ред. код]

рід Олінго — Bassaricyon

Джерела

[ред. | ред. код]