Оркестр Че

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оркестр Че
Основна інформація
Жанр артрок, психоделіка,інді, рок, віжуал арт рок
Роки 2002-2016
Країна Україна
Місто Харків
Мова українська, російська
Склад Олег Каданов
Стас Кононов
Петро Целуйко
Михайло Кабанов
Дмитро Зінченко
Іван Кондратов

Оркестр Че — харківський артрок-гурт.

Історія[ред. | ред. код]

Стиль visual art rock. Гурт утворився в 2002 році у Харкові. На вечірніх сейшнах в гуртожитку театрального інституту познайомилися Олег Каданов (соліст, автор пісень), Сергій Савенко (кларнет) і Михайло Кабанов (перфоманс). Пізніше до групи приєдналися Максим Морозов (альт) і Костя Сальніков (дарбука).

Концепція гурту — злиття театру і музики.

В 2003-му був записаний перший демо альбом «Люди. Риби. Птахи.». З того часу почалися концерти в Харкові і по всій Україні.

У 2005 році вийшов перший альбом «Золотой миллениум» на лейблі незалежних музикантів ВДОХ, після чого Оркестр Че стали запрошувати московські і пітерські клуби. Географія концертів досить швидко розширилася: Самара, Білгород, Тольятті, Краків, Варшава і т. д.

Оркестр Че брали участь в унікальному проекті з відомим українським письменником Сергієм Жаданом, а також в декількох сумісних концертах з групами 5'nizza, Lюк, Сергієм Бабкіним та ін.

Гурт Оркестр Че взяв участь у записі альбому-компіляції Хор монгольських міліціонерів, для якого різні виконавці записали пісні на вірші Сергій Жадан. Альбом вийшов у 2007 році.[1] Того ж року було створено кліп на пісню «Не знаю, де сонце» і «Маяковський». В листопаді 2007 року вийшов альбом «Эйфория закончилась. Happy End.». В лютому 2010 року вийшов альбом «Предчувствие нулевого года». А також кліпи на пісні «Музика Вивальди» і «Волга». З цього періоду гурт переходить до повноцінного «електричного» звучання. У 2012 році виходить альбом «Коллективное Б.». У 2015 Оркестр Че знімає кліп «Час працює на мене» на вірші Сергія Жадана. У 2017 році виходить альбом «*****».

Того ж 2016 року гурт розпався, проте вже після цього було випущено фінальний міні-альбом «Що вони бачили».

Після розпаду колективу, колишні учасники Олег Каданов, Іван Кондратов і директор гурту Антон Бегменко створили віртуальний проєкт «Жовте хворе людське обличчя».[2]

Дискографія[ред. | ред. код]

Склад[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. EFANDY (21 березня 2008). Хор монгольських міліціонерів. zaxid.net. Zaxid.net. Процитовано 25 лютого 2018. 
  2. Екс-учасники «Оркестр Че» випустили пісню з українського фільму «Дике Поле». СЛУХ — онлайн-медіа про музику та все, що навколо неї. 5 грудня 2018. Процитовано 22 липня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]