Острів Ілі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Острів Ілі (англ. Isle of Ely) - історичний регіон навколо міста Ілі в Англії. Нині частина графства Кембриджшир, до 1965 року - окреме графство.

До 7го століття, місцевість була справжнім островом, оточеним фенськими болотами. У ранньому середньовіччі на острові було збудовано монастир, але той був зруйнований вікінгами у 870 році. Приблизно у той самий час навколишні болота було осушено завдяки системі каналів.

Після завоювання Англії норманнами, острів деякий час був базою англійських повстанців, очолюваних графом Моркаром, єпископом Етельвайном та Херевардом. Сили Вільгельма Завойовника захопили острів після тривалої облоги. У 1139 році, під час громадянської війни між королем Стефаном та імператрицею Матильдою, місцевий єпископ Найджел, що підтримував Матильду, безуспішно намагався обороняти острів. У 1143 році Жоффруа де Мандевіль, що повстав проти короля Стефана, облаштував на острові Ілі військову базу. Жоффруа було смертельно поранено наступного року біля Бервілла. У 1216 році, під час першої війни баронів, острів безуспішно оборонявся проти армії короля Іоанна. Також місцеве населення брало участь у повстанні селян 1381 року.