Оцу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оцу
Flag of Otsu, Shiga.svg
Прапор
Оцу. Карта розташування: Японія
Оцу
35°01′ пн. ш. 135°51′ сх. д.H G O
Регіон Кінкі
Префектура Сіґа
Код 25201-8
Площа 464,10 км²[1]
Населення 336 430 осіб
(Станом на 1 серпня 2011)
Густота 725 осіб/км²
Зв'язок Офіційна сторінка
проєкт

О́цу (яп. 大津市, おおつし, МФА[oːt͡su̥ ɕi]?) — місто в Японії, в префектурі Сіґа. Розташоване в південно-західній частині префектури, на південно-західному березі озера Біва. Входить до списку центральних міст Японії. Адміністративний центр префектури. Виникло на основі стародавньої японської столиці 7 століття, заснованої Імператором Тендзі. В середньовіччі та новому часі було купецьким портовим і постоялим містечком на Східноморському шляху. Через близькість до Кіото мало велике стратегічне значення. Отримало статус міста 1898 року. Площа становить 464,10 км². Станом на 1 серпня 2011 року населення складало 336 430 осіб, густота населення — 725 осіб/км². Основою економіки є сільське господарство, рибальство, харчова промисловість, виробництво електротоварів, комерція, туризм. В місті розташовані буддистські монастирі Енряку, Ондзьо, Ісіяма, численні синтоїстські святилища та руїни замків. Частина культурних пам'ятка міста занесені до Світової спадщини ЮНЕСКО та Національних скарбів Японії.

Otsu in Shiga Prefecture Ja.svg

Географія[ред. | ред. код]

Оцу розташоване на південно-західному березі озера Біва. У північній частині міста переважають гори, а у південній — рівнини. Центр Оцу знаходиться на півдні і здавна відігравав роль «воріт до Кіото». Найбільшою і найвідомішою горою міста є священна гора Хієй, у підніжжя якої знаходиться одна з головних синтоїстських святинь — святилище Хійосі.

Історія[ред. | ред. код]

Оцу має давню історію. У 662 році імператор Тендзі заснував тут свій палац Омі-мія і переніс до нього столицю японської держави. У 9 столітті, після утвердження столиці у Кіото, Оцу стало місцем спорудження пристоличних буддистських храмів і монастирів. Серед найбільших були Енряку і Мії секти Тендай — впливові буддистські і наукові центри середньовічної Японії.

Культура[ред. | ред. код]

Hiyoshi-taisha higashihongu02n3200.jpg Enryaku-ji Yokokawa-chudo-r.jpg Mii-dera Otsu Shiga pref01s5s4592.jpg Ishiyamadera29n4272.jpg
Святилище Хійосі
Монастир Енряку
Монастир Ондзьо
Монастир Ісіяма

Уродженці[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Оцу // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Оцу