Повіти Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Повіти Японії
Зображення
Коротка назва district
Названо на честь Командирство
Країна  Японія
На заміну hyōd
Юридичне підтвердження Q11643107?, Q11643109?, Кодекс Тайхо і Local Autonomy Actd
Кількість 307
CMNS: Повіти Японії у Вікісховищі
Адміністративний поділ Японії
Категорія КатегоріяІнші країни

Пові́ти Япо́нії (яп. , ґун) — адміністративні одиниці нижче префектурного рівня. У віданні повітової адміністрації перебувають містечка і села Японії.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Починаючи з 8 століття японський повіт ґун був нижчою адміністративною одиницею японських провінцій куні (яп. ). Йому підпорядковувалися волості ґо (яп. ) і села сато (яп. ). Як правило, кожна провінція поділялася на декілька повітів.

Після реформ реставрації Мейджі у 1878 році повіт продовжував відігравати роль адміністративної одиниці нижчої за префектуру, але вищої за місто, містечко чи село. Уся територія префектури поділялася на повіти.

У 1947 міста, що знаходились під контролем повітової адміністрації префектури, були переведені у відомство префектурної адміністрації, завдяки прийняттю закону про самоврядування. Фактично, міста отримали рівний із повітами статус. Містечка і села були залишені повітовим чиновникам, проте із постійним розростанням міст і поглинанням ними сусідніх містечок та сіл, територія повітів почала скорочуватися.

Сьогодні повіти існують переважно у недостатньо освоєних і заселених периферійних районах, там де урбанізаційні процеси не набрали повного розмаху. Багато повітів, які століттями існували на японській карті зникли через їх містами.

На квітень 2007 в Японії існувало 398 повітів [2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Японські повіти відповідають українським обласним районам, з тією різницею, що японському повіту не підпорядковуються міста, які історично розміщувалися на його території.
  2. Список повітів Японії (яп.)

Посилання[ред. | ред. код]