Повіти Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Повіти Японії
Зображення
Коротка назва district
Названо на честь Командирство
Країна Flag of Japan.svg Японія
На заміну hyōd
Юридичне підтвердження Q11643107?, Q11643109?, Кодекс Тайхо і Local Autonomy Actd
CMNS: Повіти Японії у Вікісховищі
Адміністративний поділ Японії
Flag of Japan.svg
Категорія КатегоріяІнші країни

Пові́ти Япо́нії (яп. , ґун) — адміністративні одиниці нижче префектурного рівня. У віданні повітової адміністрації перебувають містечка і села Японії.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Починаючи з 8 століття японський повіт ґун був нижчою адміністративною одиницею японських провінцій куні (яп. ). Йому підпорядковувалися волості ґо (яп. ) і села сато (яп. ). Як правило, кожна провінція поділялася на декілька повітів.

Після реформ реставрації Мейдзі у 1878 році повіт продовжував відігравати роль адміністративної одиниці нижчої за префектуру, але вищої за місто, містечко чи село. Уся територія префектури поділялася на повіти.

У 1947 міста, що знаходились під контролем повітової адміністрації префектури, були переведені у відомство префектурної адміністрації, завдяки прийняттю закону про самоврядування. Фактично, міста отримали рівний із повітами статус. Містечка і села були залишені повітовим чиновникам, проте із постійним розростанням міст і поглинанням ними сусідніх містечок та сіл, територія повітів почала скорочуватися.

Сьогодні повіти існують переважно у недостатньо освоєних і заселених периферійних районах, там де урбанізаційні процеси не набрали повного розмаху. Багато повітів, які століттями існували на японській карті зникли через їх містами.

На квітень 2007 в Японії існувало 398 повітів [2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Японські повіти відповідають українським обласним районам, з тією різницею, що японському повіту не підпорядковуються міста, які історично розміщувалися на його території.
  2. Список повітів Японії (яп.)

Посилання[ред. | ред. код]