Падель (спорт)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Падель
Характеристика
Перші змагання
Міжнародна федерація
Пов'язані проєкти

Падель (англ. padel) — ракетний вид спорту. Він відрізняється від виду спорту, відомого в США та Канаді як паддл теніс.

У падель зазвичай грають у парному розряді на закритому майданчику, приблизно на 25% меншому від розміру тенісного корту. Оцінка така сама, як і в звичайному тенісі, а використовувані м’ячі схожі, але з трохи меншим тиском. Основні відмінності полягають у тому, що на корті є стіни, і м’ячі можуть відбиватись від них подібним чином, як у грі в сквош, для гри використовуються тверді безструнні ракетки. Висота поданого м’яча повинна бути на рівні талії або нижче рівня талії.

Падель не слід плутати з тенісом на платформі - зимовим та літнім видом спорту, у який зазвичай грають у заміських клубах США та Канади, а корти підігріваються знизу для усунення снігу та води. Корт, правила та стилі гри дуже різні.

Історія[ред. | ред. код]

Цей вид спорту був винайдений в Акапулько, Мексика, Енріке Коркуерою в 1969 році[1]. В даний час він найпопулярніший в Іспанії, Мексиці, Італії та Андоррі, а також в іспаноамериканських країнах, таких як Аргентина, хоча зараз він починає швидко поширюватися Європою та іншими континентами.

Padel Pro Tour (PPT)[2] - це професійна схема паделів, яка була створена в 2005 році в результаті домовленості між групою організаторів матчів паделю, Асоціацією професійних гравців паделя (AJPP) та Іспанською жіночою асоціацією паделю (AFEP). На сьогоднішній день найважливішою серійною грою паделів є Всесвітній тур на паделях (WPT), [3] який розпочався в Іспанії, хоча вже досяг міжнародної експансії. У 2014 році WPT здійснив подорож до Португалії, Аргентини та Дубаю.

Популярність цього виду спорту на узбережжі Коста-дель-Соль на півдні Іспанії та в Алгарві на півдні Португалії призвела до великої кількості британських відвідувачів, що, в свою чергу, призвело до зростання популярності цього виду спорту у Великій Британії та заснування Федеральної федерації паделю в 2011 році.

Сполучені Штати[ред. | ред. код]

Американська асоціація паделю [4] була заснована в Чаттанузі, штат Теннессі в 1993 році, і відкрила два корти в районі Чаттануги. Американська асоціація паделю була створена в 1995 році і побудувала свої перші корти в приватному клубі в Г'юстоні, штат Техас, для показових ігор. Перші громадські корти відкрилися в Маямі, штат Флорида, у 2009 році, а з того часу поруч, а також у Лос-Анджелесі відкрилося кілька клубів.

У падель грають у національному тенісному містечку USTA в Орландо, штат Флорида. Чотири додаткові корти відкриються в червні 2021 року. Санкціоновані турніри заплановані на осінь 2021 року.

Сінгапур[ред. | ред. код]

У 2014 році Швейцарський клуб у Сінгапурі відкрив перший майданчик для паделю в Сінгапурі. [5]

Єгипет[ред. | ред. код]

Спорт був представлений в 2014 році з відкриттям деяких кортів у передмістях поблизу Каїра. Популярність спорту зростала повільно в перші роки, аж до 2020 року, коли популярність цього виду зросла. В результаті було побудовано більше кортів у кількох місцях, в основному навколо Каїра, а також в Александрії та Ель-Гуні. Часто проводяться турніри, де гравці можуть платити за участь, а переможці заробляють призові гроші. Поточний формат турнірів наразі складається з 3 рівнів: A, B та C.

Данія[ред. | ред. код]

Перший корт паделя в Данії був заснований у Фредерісії 2007 року. Він не був схвалений Датською асоціацією паделя як перший, проте загалом для громадськості його називають «першим». Декілька клубів досі використовують цей корт старої школи як для відпочинку, так і для проведення турнірів. Місцевий клуб «Padøl-banden» є гордими власниками кортового запису - найдовшого зіграного матчу. У 2012 році вони провели 11 годин 52 хвилини протягом одного матчу.

Фінляндія[ред. | ред. код]

Падель з'явився у Фінляндії в 2003 році. Офіційний запуск офіційної організації спорту відбувся 26 листопада 2009 року.

Справжня популярність паделя почалася після 2016 року, з вибухом популярності під час зростання пандемії Корони.

У Фінляндії у падель зараз можна грати в 65–70 місцях. Згідно зі статистичними даними фінської федерації паделі, на початок 2021 року було 206 кортів, але насправді 250 уже існує, а заплановано близько 150 нових.

Корт[ред. | ред. код]

Розміри корту паделя

Правила паделя [6] встановлюють, що ігрове поле має бути прямокутником 10 метрів шириною (задня стінка) і 20 метрів довжиною (бічна стінка) (з допуском 0,5%), закритими стінками. В середині ігрового поля буде розташована сітка, що розділяє майданчик навпіл, мережа має максимальну висоту 88 см в центрі, піднімаючи до 92 метрів з боків (з 0,5 сантиметрів допустимого відхилення). [7]

Надбудова виконана із з'єднання панелей заввишки 3м х 2м завширшки, з додатковою висотою сітки 1м над задньою скляною стінкою (10м стін). Ця додаткова висота 1 м продовжується протягом 2 м від кожного кута над бічними стінками. Це означає, що задні стінки та кути обслуговування насправді мають висоту 4 м, а решта бічних стін - 3 м у висоту.

Скляні панелі складають задні стінки та бокові стінки (найближчі 2 бокові панелі до задніх стінок), тоді як металеві сітчасті панелі займають боки. [8]

Лінії обслуговування розміщені на 3 метрах перед задньою стінкою, а посередині буде ще одна лінія, яка ділить центральний прямокутник навпіл. Усі лінії мають 5 см ширину і мають бути добре видимими.

Мінімальна висота між ігровим полем та перешкодою (наприклад, стелею) становить 6 метрів .

Факти[ред. | ред. код]

Площа паделя на ISPO 2014
 • Гравці: одиночні використовують 6 метрів замість 10 метрів .
 • Подачі: І перша, і друга подачі повинні бути відкладеними.
 • Оцінка: Метод підрахунку очок такий же, як і в тенісі.
 • М'яч: Дуже схожий на тенісні м'ячі. Іноді використовують тенісні м’ячі.
 • Падель-ракетка: Тверда, без струн. Може бути перфорованою.
 • Стіни: Стіни використовуються як частина гри.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. History of Padel. Архів оригіналу за 27 листопада 2020. Процитовано 1 липня 2020. 
 2. Padel Pro Tour. Архів оригіналу за 28 жовтня 2020. Процитовано 1 липня 2020. 
 3. World Padel Tour. Архів оригіналу за 14 травня 2021. Процитовано 1 липня 2020. 
 4. US Padel Association. Архів оригіналу за 27 лютого 2021. Процитовано 1 липня 2020. 
 5. Beginning and development of padel in Asia. Архів оригіналу за 23 січня 2021. Процитовано 1 липня 2020. 
 6. The Rules of Padel. Архів оригіналу за 18 січня 2021. Процитовано 1 липня 2020. 
 7. Padel Court Dimensions. Архів оригіналу за 18 січня 2021. Процитовано 1 липня 2020. 
 8. Padel court structure. Padel Tennis. Архів оригіналу за 3 квітня 2021. Процитовано 22 вересня 2020.