Пальто

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пальто зразку 1872 року
Flausch 2.jpg

Пальто́ (фр. paletot) — різновид верхнього одягу для прохолодної або холодної погоди. Традиційно довгого покрою, але популярними є і моделі до середини стегна. Для пошиття окрім шерсті використовують твід, кашемір, креп, букле тощо.

Існує декілька варіантів класичного пальта:

  • однобортні, на 3-х ґудзиках, з класичними лацканами, з горизонтальними чи нахиленими варіантами кишень, з чи без нагрудної кишені.
  • однобортні, з супатної, тобто прихованою застібкою, з класичними лацканами, з горизонтальними чи нахиленими варіантами кишень, з чи без нагрудної кишені;
  • однооборотні, на 3-х ґудзиках, з класичними лацканами, з кишенями в рельєфах;
  • двобортне пальто, з трьома рядами ґудзиків, з гостроконечними лацканами, з горизонтальними чи нахиленими варіантами кишень, з чи без нагрудної кишені.

Чоловіче пальто - стильний захист

Однобортне пальто є найбільш розповсюдженим і це не випадково. Восени та взимку його можна носити без шарфа, або з шарфом, що трохи прикриває вилоги, демонструючи таким чином вашу сорочку та краватку. В холодну зимову погоду шарф можна обмотати навколо шиї з піднятим коміром для кращого захисту від негоди. Двобортні пальта зазвичай носять з поясом, або без нього. Моделі з поясом ще іноді називають поло. Пальта чорного, темно-сірого, або темно синього кольору вважаються класичними оскільки вони створюють гарну окантовку для будь-якої сорочки та краватки.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]