Пергамін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пергамін
Зображення
Описано за адресою docs.cntd.ru/document/9056512
CMNS: Пергамін у Вікісховищі
Пергаміновий конверт для фотографа Артура Вестона, прибл. 1900
Пергаміновий конверт

Пергамін — гладкий глянцевий папір, стійкий до дії повітря, води та жиру. Зазвичай він доступний у щільності 50–90 g/м2 (0.010–0.018 lb/sq ft). Він напівпрозорий, якщо не додати барвників, щоб забарвити його або зробити непрозорим. Його виготовляють за допомогою суперкаландра: після пресування та сушіння паперове полотно пропускають крізь стопку валків, покритих сталлю та волокнами, які чергуються, і називаються суперкаландром у кінці папероробної машини, щоб паперові волокна розплющувалися в одному напрямку.

Використання[ред. | ред. код]

Пергамін найчастіше використовується як основа для подальшого силіконового покриття для виготовлення зйомної підкладки. Пергамін також використовується як прокладний папір у палітурній справі, особливо для захисту гарних ілюстрацій від контакту з розворотом; папір може виготовлятися з нейтральним рН і може запобігти пошкодженню від проливання, впливу або тертя. Пергамінову клейку стрічку знайшли застосування при ремонті книг. У хімії пергамін використовується як недорогий папір для зважування. Використовується в громадському харчуванні як бар'єр між стрічками продуктів (наприклад: м'ясо, випічка). Пергамін стійкий до жиру та полегшує розділення окремих харчових продуктів.

Для захисту поверхні акрилових картин, що зберігаються, рекомендується використовувати пергамін.[1] Однак пергамін буде прилипати до м'якої (не повністю затверділої) фарби середньої насиченості, особливо при зберіганні протягом тривалого періоду часу, і це може призвести до незворотного пошкодження пофарбованої поверхні. Тому реставратори не рекомендують використовувати його для обгортання картин. Філателісти використовують пергамінові конверти для зберігання марок, а маркові наліпки виготовляють із пергаміну.[2] Колекціонери комах- любителів використовують пергамінові конверти для тимчасового зберігання зразків у полі, перш ніж їх помістять у колекцію. Ентомологи, які збирають для дослідження, також можуть використовувати такі конверти для зберігання цілих зразків у польових умовах. Пергамінові конверти використовуються для транспортування аптечних ліків і заборонених наркотиків, таких як кокаїн і героїн.[3][4] Протягом багатьох десятиліть фотографи використовували пергамінові чохли для безпечного зберігання оброблених плівок. Також пергамін використовують для упаковки петард, оскільки він вологостійкий. Його прозорість використовується для складання мозаїк орігамі.[5][6] Пергамін — це зовнішнє покриття картонних трубок, особливо тих, що використовуються в моделях ракетобудування, для захисту від води.

У середині ХХ століття картопляні чіпси фасували в пергамінові пакети.[7] У промисловості чіпсів піонером використання пергаміну був Герман Лей.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Acrylic book — A comprehensive resource for Artists © Liquitex Artist Materials 2007
  2. Stamp hinges aren't perfect, but they do help Michael Baadke
  3. 60,000 Glassine Bags of Heroin Seized in Westchester. DEA. 28 листопада 2006. Law enforcement officers arrested Thevenin at that location and recovered two boxes containing approximately 60,000 individually packaged glassines of heroin.
  4. DEA 'Brand' Used to Market Heroin. DEA. 4 серпня 2008. Архів оригіналу за 22 серпня 2008. Процитовано 1 вересня 2008. the DEA raided NUNEZs residence in the early hours of July 31, where heroin glassine bags (used to package heroin) were found that contained the official DEA Agency emblem.
  5. Andy's Tessellation Page. www.spundreams.net. Процитовано 13 April 2018.
  6. Origami Tessellations. Origami Tessellations. Процитовано 13 April 2018.
  7. Burhans, Dirk E. (2008). Crunch: A History of the Great American Potato Chip, p.33. Terrace Books, Madison Wi. ISBN 978-0-299-22770-8.