Перший Ліонський собор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пе́рший Ліо́нський собо́р — Вселенський собор католицької церкви, скликаний папою Інокентієм IV в Ліоні. Собор почався 24 червня 1245 та закінчився 17 липня 1245 року. В ньому взяли участь 150 єпископів. Центральним питанням стояло усунення з престолу Фрідріха II та португальського короля Саншу II.

Окрім єпископів, на собор приїхали французький король Луї IX та латинський імператор Балдуїн II. Імператора Фрідріха II було усунуто з трону. Теж було обговорено підготовку нового хрестового походу, якою займався Луї IX.

Митрополит Київський Петро Акерович, як «архієпископ Руський», взяв участь у соборі[1]. Він розповів його учасникам, зокрема Папі Римському Інокентію IV про погром Русі татарами і перестеріг західноєвропейське суспільство перед грізною небезпекою з боку татар. Метою його візиту був пошук допомоги для порятунку від татарської навали Галицької, Волинської та Київської земель. Для оцінки ситуації та можливого союзу проти татар Папа вислав на Русь та в орду свого легата Джованні Да Плано Карпіні.

Посилання[ред. | ред. код]