Інокентій IV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Інокентій IV
Innocentius PP. IV
Innocentius4.jpg
C o a Adriano V.svg
У миру Сінібальдо де Фіескі
Народився 1190
Манарола, Італія, Генуя
Початок понтифікату 25 червня 1243
Кінець понтифікату 7 грудня 1254
Попередник Целестин IV
Наступник Олександр IV


Портали: Католицтво


Інокентій IV[1] (лат. Innocentius PP. IV, *1190 — †7 грудня 1254) — Папа Римський з 25 червня 1243[2]. Справжнє ім'я Сінібальдо де Фіескі (італ. Sinibaldo de Fieschi). Граф Лаваньї.

Папа Інокентій IV на Ліонському Соборі

Здобув юридичну освіту: вивчав право в Пармі та Болоньї, був обізнаний в канонічному праві і вважався одним з найповажніх юристів свого часу[3]. З 1218 року займав чільні посади у Римській Курії. Вів боротьбу проти німецького імператора Фрідріха II Гогенштауфена та його наступників — Конрада і Манфреда. Пропонував сицилійську корону англійському королю Генріху III, Карлу Анжуйському, Річарду Корнуельському.

У 1245 скликав Вселенський собор у Ліоні, на якому брав участь архієпископ руський (український) Петро Акерович. На соборі вирішено організувати оборону Східної Європи від монголо-татарської навали.

Інокентій IV робив спроби приєднати до Риму східну православну церкву, вислав послів до Золотої Орди, Володимиро-Суздальського і Галицько-Волинського князівств. У 12461247 роках листувався з князем Данилом Романовичем Галицьким з метою створення антиординської коаліції та відновлення церковної єдності. У 1253 передав Данилові Галицькому королівську корону, видав буллу з закликом до хрестового походу проти монголо-татар, але він не відбувся.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Інокентій IV
Обрання пап
Народився: 28 червня 1245
Релігійні посади
Попередник:
Целестин IV
Emblem of the Papacy SE.svg
Папа Римський
Наступник:
Олександр IV
терези Феміди Це незавершена стаття про юриста.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.