Петров Василь Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Василь Володимирович Петров

Васи́ль Володи́мирович Петро́в (*8 (19) липня 1761(17610719) — †22 липня (3 серпня) 1834) — російський фізик-експериментатор, електротехнік-самоучка, академік Петербурзької АН (з 1809; член-кореспондент із 1802), першовідкривач дугового розряду, який називають дугою Петрова.

Василь Петров народився 8 липня 1761 у місті Обоянь (нині Курська область), у родині священика. Учився в Харківському колегіумі, потім Санкт-Петербурзький вчительської семінарії.

В 1788 Петров був призначений учителем математики та фізики в Коливансько-Воскресенське гірниче училище в Барнаулі. Звідки в 1791 переведений до Санкт-Петербургу на посаду викладача математики та російського стилю в інженерному училищі при Ізмайловськом полку. В 1793 учений запрошений Санкт-Петербурзькою медичною колегією викладати математику та фізику в Санкт-Петербурзькому медико-хірургічному училищі при військово-сухопутному шпиталі. В 1795, при перетворенні цього училища в медико-хірургічну академію, Петров одержав звання екстраординарного професора. Протягом декількох років створив багатий для того часу фізичний кабінет на базі колекції фізичних приладів Бутурлина.

Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.