Печатка Імператора Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Відбиток печатки
Відбиток печатки на Конституції 1889 року.

Печа́тка Імпера́тора Япо́нії (яп. 御璽, ぎょじ, МФА[gʲoːd͡ʑi]) — офіційна печатка Імператора Японії, один із символів його влади. Використовується для затвердження державних документів. Після поразки Японії в Другій світовій війні та прийняття нової Конституції, що обмежила права Імператора, має церемоніальне значення.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Імператорська печатка Японії виготовлена з чистого золота у вигляді квадратного куба, висотою сторони 9,09 см, і вагою 3,55 кг. Вона містить кліше з ієрогліфічним написом «Печатка Його Величності Імператора Японії» (яп. 天皇御璽). Вираз «Печатка Його Величності» (яп. 御璽), що складається з двох ієрогліфів, розташований ліворуч, а словосполучення «Імператор Японії» (яп. 天皇), що також складається з двох ієрогліфів, розташоване праворуч. Імператорська печатка має приблизно такі ж параметри як і Державна печатка Японії.

Перші згадки про використання Імператорської печатки датуються 8 століттям. Її параметри визначалися кодексом Тайхо. Печатка мала форму квадратного куба, висотою сторони 9,09 см. Вона виготовлялася з міді або бронзи. Інші печатки в країні не могли бути більшими за печатку Імператора.

Через часте використання Імператорську печатку неодноразово переробляли. Її остаточна форма була затверджена 1874 року, в часи реставрації Мейдзі. В Японській імперії за зберігання і використання Імператорської печатки відповідав Міністр печатки. Після 1945 нею завідують службовці Управління Імператорського двору Японії. Печатка зберігається в спеціальному шкіряному футлярі, загорнутою в бузкову і білу шовкові хусточки. Так само як і для Державної печатки для її відбитків використовують кіноварний червоний колір. За традицією відбиток печатки частково наступає на підпис.

Дивіться також[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Vexilloid of the Roman Empire.svg Це незавершена стаття про символ.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Японії Це незавершена стаття про Японію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.