Плюшевий ведмедик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Плюшевий ведмедик

Плюшевий ведмедик — м'яка іграшка, що має конкретний день народження. День плюшевого ведмедика (День ведмедика Тедді, англ. Teddy Bear Day) в США, Великій Британії, скандинавських країнах святкують 11 лютого.

Плюшевий ведмедик з'явився на світ завдяки президентові США та емігрантові з Росії. У листопаді 1902 року президент США Теодор Рузвельт на полюванні в штаті Міссісіпі пошкодував ведмедя. Ця подія стала приводом для численних жартів. Зокрема, в одній з карикатур делегація ведмедів вимагала від Рузвельта підписати з людством пакт про ненапад.

Одну з карикатур помітив Морріс Мічтом[en] (справжнє ім'я — Михайло Мішім[1])  — емігрант із Російської імперії, власник крамниці іграшок у Нью-Йорку. Дружина Мічтома — Роуз виготовила першого іграшкового ведмедика, на кшталт того, що був на карикатурі. Ведмежа було виставлене у вітрині магазину поруч із карикатурою президента США і отримало ім'я Ведмежа Тедді (скорочено від Теодор, англ. Teddy Bear). Мічтом був здивований, скільки людей звернулося до нього з проханням купити таку іграшку. Торговець звернувся до Рузвельта і попросив дати його ім'я цій іграшці і отримав згоду.

У 1903 торговець з Росії заснував компанію Ideal Toy Company, яка випускала ведмежат. І хоча успіх ведмежат був колосальним, Мічтому він не приніс багатства. Він допустив серйозну помилку — не запатентував нову іграшку і її назву. Незабаром з'явилася безліч компаній, що випускають схожих ведмежат і користуються його ідеєю.

За іншою версією, перше ведмежа було виготовлене Маргарет Штайф[en] за ідеєю її племінника Річарда[en], що спроектував першого плюшевого ведмедя з рухомими лапами в 1902 році. У 1903 році на виставці іграшок в Лейпцигу один американець замовив відразу 3000 примірників, а на виставці в Сент-Луїсі в 1904 році було продано вже 12 000 ведмедиків, за що Маргарита і Річард отримали золоту медаль.

У поп-культурі[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Наволоцкая А. Город игрушки. // «Ведомости Законодательного Собрания Новосибирской области», № 3(1247) від 18 січня 2013.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

-